Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Kraków jest piękny od pierwszego piętra w górę

Kraków jest piękny od pierwszego piętra w górę

MNK Szołayscy

pl. Szczepański 9, 31-011 Kraków
09.04.2019
wtorek
10:15
bilety

Kraków jest piękny od pierwszego piętra w górę

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu "Rozmowy o literaturze" - , „Kraków jest piękny od pierwszego piętra w górę” (Żeromski w Krakowie).
Stefan Żeromski nie dał się zwieść Krakowowi. Widział zarówno jego wspaniałość, jak i nędzę. „Wylewam więc na cały Kraków czarę żółci z cytryną” – pisał. Co wzbudzało niechęć Żeromskiego? Dlaczego stwierdził, że Kraków to miasto piękne, ale tylko „od pierwszego piętra w górę”? W czasie spotkania przeczytamy kilka relacji Żeromskiego z Krakowa, pozostawionych przez niego w listach do narzeczonej oraz we fragmentach literackich.

Prowadzenie: Filip Skowron – etnolog, polonista, pracownik Działu Edukacji Muzeum Narodowego w Krakowie, doktorant na Uniwersytecie Jagiellońskim. Miłośnik muzeów i Młodej Polski.

WSTĘP 1 ZŁ
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję