Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar

Rozmowy o literaturze. Ogromny karzeł (Gombrowicz o Witkacym)

Cykl: Rozmowy o... - spotkania dla seniorów
Rozmowy o literaturze. Ogromny karzeł (Gombrowicz o Witkacym)

Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
09.10.2018
wtorek
10:15
bilety

Cykl: Rozmowy o... - spotkania dla seniorów
Rozmowy o literaturze. Ogromny karzeł (Gombrowicz o Witkacym)

Witkacy lubił, żeby na niego patrzeć i o nim mówić. Jednak nie każdy opisał go tak, jak sobie Witkacy życzył.
W czasie spotkania skonfrontujemy wizję Witkacego z jego autoportretu, opowieść o nim autorstwa Gombrowicza oraz jego wizerunek na obrazie Włodzimierza Pawlaka.

To trzej zupełnie inni Witkacowie! Który jest prawdziwy? Czy któryś jest prawdziwy? Dlaczego Pawlak portretuje Witkacego w wojskowym płaszczu? Po co Witkacy pokazał Gombrowiczowi swoje "muzeum okropności"? Na temat tych i innych pytań zastanowimy się w czasie spotkania.

Prowadzenie: Filip Skowron - etnolog, polonista, pracownik Działu Edukacji Muzeum Narodowego w Krakowie. Doktorant na Uniwersytecie Jagiellońskim. Miłośnik muzeów i Młodej Polski.

Spotkanie w przestrzeni wystawy "Sytuacja się zmieniła".
wstęp: 1 zł


Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję