Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Rozmowy o literaturze. Ogromny karzeł (Gombrowicz o Witkacym)

Rozmowy o literaturze. Ogromny karzeł (Gombrowicz o Witkacym)

MNK Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
09.10.2018
wtorek
10:15
bilety

Rozmowy o literaturze. Ogromny karzeł (Gombrowicz o Witkacym)

Witkacy lubił, żeby na niego patrzeć i o nim mówić. Jednak nie każdy opisał go tak, jak sobie Witkacy życzył.
W czasie spotkania skonfrontujemy wizję Witkacego z jego autoportretu, opowieść o nim autorstwa Gombrowicza oraz jego wizerunek na obrazie Włodzimierza Pawlaka.

To trzej zupełnie inni Witkacowie! Który jest prawdziwy? Czy któryś jest prawdziwy? Dlaczego Pawlak portretuje Witkacego w wojskowym płaszczu? Po co Witkacy pokazał Gombrowiczowi swoje "muzeum okropności"? Na temat tych i innych pytań zastanowimy się w czasie spotkania.

Prowadzenie: Filip Skowron - etnolog, polonista, pracownik Działu Edukacji Muzeum Narodowego w Krakowie. Doktorant na Uniwersytecie Jagiellońskim. Miłośnik muzeów i Młodej Polski.

Spotkanie w przestrzeni wystawy "Sytuacja się zmieniła".
wstęp: 1 zł


Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję