Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar Logo

Rozmowy o archeologii. Archeolog i jego warsztat pracy

Cykl: Rozmowy o... - spotkania
Rozmowy o archeologii. Archeolog i jego warsztat pracy

Muzeum  im. Emeryka Hutten-Czapskiego

ul. Piłsudskiego 12, 31-109 Kraków
14.11.2018
środa
10:15
bilety

Cykl: Rozmowy o... - spotkania
Rozmowy o archeologii. Archeolog i jego warsztat pracy

Spotkanie poświęcone będzie archeologii i specyfice pracy archeologa. Opowiemy o narodzinach tej dziedziny nauki, podstawowych kategoriach stanowisk i źródeł archeologicznych.
Wyjaśnimy dlaczego tak ważny jest kontekst archeologiczny i zastanowimy się czy to co najcenniejsze materialnie jest dla archeologa najbardziej wartościowe.

Prowadzenie: Edyta Kuś – archeolog i edukator. Pracuje w Dziale Edukacji Muzeum Narodowego w Krakowie. Interesuje się sposobem wykorzystania źródeł archeologicznych w edukacji historycznej oraz sposobem postrzegania pracy archeologa w społeczeństwie.

wstęp: 1 zł

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję