Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar Logo
Rarytasy dawnej broni i barwy

Rarytasy dawnej broni i barwy

Hełm z maską, Indie, XVIII w., fot. Paweł Czernicki / Pracownia Fotograficzna MNK

Rarytasy dawnej broni i barwy

Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
27.01.2016
środa
18:00
wstęp wolny
MNK posiada jeden z najlepszych i najliczniejszych zbiorów dawnej broni i barwy. Wśród zgromadzonych pamiątek znajdują się również unikaty w skali Polski i świata.

Z tymi obiektami wiąże się wiele nadzwyczajnych i często szerzej nieznanych historii. Wykład będzie miał na celu odkrycie niektórych wybranych eksponatów z tej cennej narodowej kolekcji.

Prowadzenie: Michał Dziewulski – historyk, kustosz zbiorów militariów Muzeum Narodowego w Krakowie, od roku 2008 prezes krakowskiego oddziału Stowarzyszenia Miłośników Dawnej Broni i Barwy. Autor artykułów i wykładów w Polsce i za granicą poświęconych dawnemu uzbrojeniu polskiemu i wschodniemu, a także publikacji "100 rarytasów z kolekcji militariów w Muzeum Narodowym w Krakowie".

ZOBACZ POZOSTAŁE WYKŁADY W CYKLU


Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję