Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Przygotowania do Wesela - gra miejska

Przygotowania do Wesela - gra miejska

Muzeum Narodowe w Krakowie

17.11.2018
sobota
10:00
wstęp wolny
Gra miejska poświęcona Stanisławowi Wyspiańskiemu. Czy uda Ci się odnaleźć prezent ślubny dla Lucjana Rydla?
Wesele Jadwigi Mikołajczykówny i Lucjana Rydla mogło się nigdy nie odbyć. Narzeczeni mogli się nie spotkać: ona wyszłaby za chłopa, on – za pannę z miasta. Mogli nie znaleźć zrozumienia w swoich rodzinach i u księdza, który udzielił im sakramentu. Wyspiański mógł nie przyjechać do Bronowic albo mógł się upić na weselu i nic nie pamiętać. Dramat "Wesele" mógł nigdy nie zostać napisany. Wszystko potoczyłoby się zupełnie inaczej. Czy podejmiesz wyzwanie i pomożesz biegowi historii?

118 lat po ślubie Mikołajczykówny i Rydla zapraszamy na grę miejską "Przygotowania do wesela". Uczestnicy gry będą przemierzać przestrzeń Krakowa tropem przygotowań do wydarzenia i pomagać w pokonywaniu różnych przeszkód, jakie wyrastają przed weselnikami.

SZCZEGÓŁY
Zapraszamy drużyny od 2 do 4 osób. Nie wprowadzamy ograniczeń wiekowych, ale ze względu na specyfikę przygotowań weselnych (to w końcu odpowiedzialna sprawa!) zapewne najlepiej będą się bawić osoby w wieku 16+. Każda drużyna musi mieć kapitana/kapitankę.
Data: 17 listopada, sobota.
Rejestracja drużyn: Kamienica Szołayskich, pl. Szczepański 9, sala multimedialna (parter).
Rozpoczęcie gry: w dowolnym momencie między 10:00 a 11:00. Gra jest prowadzona na czas, ale każda drużyna ma czas naliczany indywidualnie – więc każdy otrzyma równe szanse.
Gra zakończy się najpóźniej o godz. 15:00.

Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród odbędzie się następnego dnia, 18 listopada, o godzinie 15:00 w Kamienicy Szołayskich, pl. Szczepański 9, w sali multimedialnej (parter).

JAK SIĘ ZAPISAĆ?
Zbierz drużynę i zarejestruj się za pośrednictwem formularza:
https://link.do/cotampaniewpolityce
Uwaga! Po wypełnieniu formularza na drużyny będzie czekać pierwsze zadanie! Dopiero wówczas skutecznie zostaną zarejestrowane.
Liczba drużyn ograniczona do 40.

Projekt zrealizowany w ramach projektu "Bliżej Kultury"
Wydarzenie towarzyszące wystawie "Wyspiański".
Słowa kluczowe: gra miejska, Wyspiański
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję