Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart kir Calendar Calendar Calendar Logo

Przygotowania do Wesela - gra miejska

Przygotowania do Wesela - gra miejska

Muzeum Narodowe w Krakowie

17.11.2018
sobota
10:00
wstęp wolny
Gra miejska poświęcona Stanisławowi Wyspiańskiemu. Czy uda Ci się odnaleźć prezent ślubny dla Lucjana Rydla?
Wesele Jadwigi Mikołajczykówny i Lucjana Rydla mogło się nigdy nie odbyć. Narzeczeni mogli się nie spotkać: ona wyszłaby za chłopa, on – za pannę z miasta. Mogli nie znaleźć zrozumienia w swoich rodzinach i u księdza, który udzielił im sakramentu. Wyspiański mógł nie przyjechać do Bronowic albo mógł się upić na weselu i nic nie pamiętać. Dramat "Wesele" mógł nigdy nie zostać napisany. Wszystko potoczyłoby się zupełnie inaczej. Czy podejmiesz wyzwanie i pomożesz biegowi historii?

118 lat po ślubie Mikołajczykówny i Rydla zapraszamy na grę miejską "Przygotowania do wesela". Uczestnicy gry będą przemierzać przestrzeń Krakowa tropem przygotowań do wydarzenia i pomagać w pokonywaniu różnych przeszkód, jakie wyrastają przed weselnikami.

SZCZEGÓŁY
Zapraszamy drużyny od 2 do 4 osób. Nie wprowadzamy ograniczeń wiekowych, ale ze względu na specyfikę przygotowań weselnych (to w końcu odpowiedzialna sprawa!) zapewne najlepiej będą się bawić osoby w wieku 16+. Każda drużyna musi mieć kapitana/kapitankę.
Data: 17 listopada, sobota.
Rejestracja drużyn: Kamienica Szołayskich, pl. Szczepański 9, sala multimedialna (parter).
Rozpoczęcie gry: w dowolnym momencie między 10:00 a 11:00. Gra jest prowadzona na czas, ale każda drużyna ma czas naliczany indywidualnie – więc każdy otrzyma równe szanse.
Gra zakończy się najpóźniej o godz. 15:00.

Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród odbędzie się następnego dnia, 18 listopada, o godzinie 15:00 w Kamienicy Szołayskich, pl. Szczepański 9, w sali multimedialnej (parter).

JAK SIĘ ZAPISAĆ?
Zbierz drużynę i zarejestruj się za pośrednictwem formularza:
https://link.do/cotampaniewpolityce
Uwaga! Po wypełnieniu formularza na drużyny będzie czekać pierwsze zadanie! Dopiero wówczas skutecznie zostaną zarejestrowane.
Liczba drużyn ograniczona do 40.

Projekt zrealizowany w ramach projektu "Bliżej Kultury"
Wydarzenie towarzyszące wystawie "Wyspiański".
Słowa kluczowe: gra miejska, Wyspiański
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję