Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar
Przez kolorową szybkę – witraże pana Mehoffera
Cykl: KONIK MUZEALNY - warsztaty weekendowe dla dzieci

Przez kolorową szybkę – witraże pana Mehoffera

fot. Jacek Złoczowski - pracownia fotograficzna MNK

Cykl: KONIK MUZEALNY - warsztaty weekendowe dla dzieci
Przez kolorową szybkę – witraże pana Mehoffera

Dom Józefa Mehoffera

ul. Krupnicza 26, 31-123 Kraków
08.11.2015
niedziela
11:00 - 14:00
bilety
Czasami listopadowy świat bywa szary i smutny. Brakuje w nim kolorów. Wówczas warto spojrzeć na niego przez różowe okulary albo przez… witraż! Poznaj prawdziwego mistrza tej sztuki malarskiej – Józefa Mehoffera.

Jego pełne detali, szklane kompozycje zachwycały od zawsze. A przecież, aby powstały takie działa, potrzeba bardzo dużo pracy! Dowiedz się, jak projektuje się witraże, z czego się je wykonuje, czym jest gomółka oraz co zrobić, by szkło było kolorowe. Spraw, by tegoroczna jesień była naprawdę wielobarwna.

Wstęp: 15 zł od dziecka (dla opiekuna wstęp bezpłatny).
Bilet rodzinny: 30 zł (maks. 3 dzieci, dla opiekuna wstęp bezpłatny). Honorujemy zniżki wynikające z Karty Dużej Rodziny.

Prowadzenie: Joanna Świtała, Hiacynta Sowa

Joanna Świtała – historyk sztuki, licencjonowany przewodnik po Krakowie, od wielu lat jako edukator związana z Muzeum Narodowym w Krakowie.
Hiacynta Sowa – absolwentka edukacji artystycznej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, z wykształcenia magister sztuki. Prowadzi warsztaty plastyczne, ekologiczne, edukacyjne oraz zabawy integracyjne. Działa również jako trener i opiekun na zorganizowanych wyjazdach dla dzieci. Z pasją realizuje się w malarstwie sztalugowym, fotografii i ceramice.

Konik Muzealny to warsztaty odbywające się w niedziele w kilku oddziałach Muzeum Narodowego w Krakowie. Uczestnicy mają okazję odkrywać tajemnice muzealnych galerii, ucząc się i bawiąc równocześnie, gdyż formuła zajęć przypomina nieco grę terenową. 

ZOBACZ POZOSTAŁE WARSZTATY Z CYKLU
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję