Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Propaganda w sztuce renesansu

fot. Mirosław Żak - pracownia fotograficzna MNK

Propaganda w sztuce renesansu

MNK Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
03.09.2015
czwartek
18:00
bilety

Ottomania. Osmański Orient w sztuce renesansu

NA BLOGU: Urok Orientu z krakowskiego kościoła
"Zaszyfrowana informacja czyli propaganda w sztuce renesansu" - wykład specjalny Michała Dziewulskiego, kuratora wystawy "Ottomania. Osmański Orient w sztuce renesansu".

Renesans w Europie to nie tylko okres rozwoju sztuki, nauki i myśli humanistycznej. To także czas rozłamu w kościele katolickim i wojen toczonych z Imperium Osmańskim. Nowe środki wyrazu będące w zasięgu artystów tego okresu umożliwiły wykorzystanie dzieł sztuki jako niezwykłego oręża w walce z przeciwnikami i w działaniach propagandowych.

Wystawa Ottomania daje nam niezwykłą i unikalną okazję do zbadania i odkrycia licznych ukrytych i tajemniczych informacji umieszczonych w dziełach mistrzów z najważniejszych kolekcji sztuki na świecie.

Wykład odbędzie się na wystawie "Ottomania. Osmański Orient w sztuce renesansu", wstęp w ramach biletu wstępu na wystawę.

ZOBACZ INNE WYKŁADY TOWARZYSZĄCE WYSTAWOM
Ottomania. Osmański Orient w sztuce renesansu

NA BLOGU: Urok Orientu z krakowskiego kościoła
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję