Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Pragnienie piękna

fot. Karol Kowalik, pracownia fotograficzna MNK

Pragnienie piękna

MNK Mehoffer

ul. Krupnicza 26, 31-123 Kraków
17.06.2017
sobota
10:30 - 12:15
bilety
Dlaczego Józef Mehoffer używał dekoracyjnej linii, a w jego domu, Pałacu pod Szyszkami, znajduje się japoński pokój? Czy afirmacja piękna była charakterystyczna dla młodopolskich twórców? Gdzie szukali inspiracji i co kryje się pod symbolami zawartymi w ich pracach? Zapraszamy na warsztaty przybliżające postać Mehoffera i ducha Młodej Polski.
Miejsce: Dom Józefa Mehoffera

Prowadzenie: Izabela Lechowicz

O Pięknie - to cykl warsztatów, podczas których motywem przewodnim będzie Piękno. Piękno nas zmienia, jest nam niezbędne, a jednak mówienie o nim stało się niemodne i trochę wstydliwe. W czasie naszych warsztatów będziemy rozmawiać o Pięknie, spojrzymy na nie z różnych perspektyw, kultury Zachodu i Wschodu, młodopolskich malarzy i współczesnych artystek.

Izabela Lechowicz – absolwentka Wydziału Malarstwa ASP we Wrocławiu. Zajmuje się fotografią, prowadzi zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Założyła Światłoczułą – autorską pracownię plastyczno-fotograficzną. Lubi Beskid Niski.


ZOBACZ POZOSTAŁE SPOTKANIA Z CYKLU 10+ SZTUKA