Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Poranek - wokół bajek - dla rodzin! Trochębajki o Stanisławie Wyspiańskim

Poranek - wokół bajek - dla rodzin! Trochębajki o Stanisławie Wyspiańskim

26.09.2020
sobota
11:30
Wrześniowe spotkania z bajkami planujemy na sobotnie poranki. Zapraszamy małych i dużych gości! Będą bajki, inne niż ostatnio, za to czytane przez znane Wam już autorki: panią Jagodę i panią Kasię. W czasie spotkania nie zapomnimy oddać głosu uczestnikom - w końcu nie da się pisać dobrych opowieści, jeśli czasem czegoś nie posłucha!
26 września, godz. 11.30
„Trochębajki o Stanisławie Wyspiańskim”
prowadzenie: Dominik Budny, udział: Katarzyna Maziarz

Dlaczego „Trochębajki” są bajkami, ale tylko trochę? Ile jest w nich prawdy i kto je opowiada? Jaką rolę w tych historiach odgrywa pewien ceniony kolekcjoner, zarozumiały piec z bronowickiej chaty i nieco wysłużony surdut? Zapraszamy do poznania opowieści o małym Stasiu - chłopcu, który lubił rysować lub dorosłym, słynnym krakowskim artyście, Stanisławie Wyspiańskim.

Prowadzenie spotkania: Dominik Budny (Dział Promocji MNK)
Udział: Katarzyna Maziarz – absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie oraz studiów podyplomowych z zakresu zarządzania kulturą na Uniwersytecie Jagiellońskim. Edukatorka muzealna, stypendystka MKiDN. Pracuje w Dziale Edukacji MNK, kierując Zespołem ds. Programów dla Rodzin i Dzieci. Jest autorką „Trochębajek o Stanisławie Wyspiańskim” – książki uhonorowanej Nagrodą Żółtej Ciżemki oraz nominowanej do nagrody Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY. Miłośniczka Młodej Polski i brudzących się w muzeum dzieci. Zbiera ołówki oraz kolorowe karteczki, których nigdy w życiu nie zdąży zużyć. Lubi pić herbatę w dużych kubkach i małych filiżankach.

===
Szanowni Państwo, dokładamy wszelkich starań, aby udział w wydarzeniach organizowanych w Muzeum Narodowym w Krakowie był dla Państwa i dla nas w pełni bezpieczny. Dlatego liczba osób na każdym wydarzeniu jest limitowana. W wydarzeniu można wziąć udział po wcześniejszej rezerwacji mailowej: rezerwacja@mnk.pl lub telefonicznej: 12 433 57 44.
W przypadku, gdy nie wszystkie miejsca zostaną wcześniej zarezerwowane, dopuszczalne jest wzięcie udziału w wydarzeniu bez rezerwacji. W takiej sytuacji zostaną Państwo poproszeni o podanie danych osobowych i kontaktowych oraz podpisanie Oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Zasady przebywania na terenie ArtSfery MNK: https://bit.ly/32ljlDB
Regulamin uczestniczenia w wydarzeniu kulturalnym w MNK: https://bit.ly/3h2VWuV
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję