Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Podróże po sonosferze (III)

Cykl: Koncerty w MNK
Podróże po sonosferze (III)

MNK Szymanowski

ul. Kasprusie 19, 34-500 Zakopane
20.11.2014
czwartek
18:00 - 19:30
wstęp wolny

Cykl: Koncerty w MNK
Podróże po sonosferze (III)

Muzeum Karola Szymanowskiego w willi Atma w Zakopanem zaprasza na koncert Tria Cracovia w składzie: Wiesław Kwaśny – skrzypce, Julian Tryczyński – wiolonczela, Szymon Nehring (gościnnie) – fortepian.
W PROGRAMIE:

Anton Areński (1861-1906)
 • Trio fortepianowe d-moll op. 32
  I Allegro moderato
  II Scherzo – Allegro molto
  III Elegia – Adagio
  IV Finale – Allegro non troppo

Andrzej Panufnik (1914-1991)
 • Trio fortepianowe (1934)
  I Poco Adagio – Allegro – Poco Adagio
  II Largo
  III Presto


Słowo o muzyce: Małgorzata Janicka-Słysz


Trio "Cracovia" powstało w 1996 roku, a założyło je trzech przyjaciół: skrzypek Krzysztof Śmietana, wiolonczelista Julian Tryczyński i pianista Jerzy Jacek Tosik-Warszawiak. Wszyscy oni urodzili się w Krakowie i tutaj ukończyli studia w Akademii Muzycznej na początku lat 70.

W 1996 roku Krzysztof Śmietana mieszkał w Londynie i był profesorem w Guilthall School of Music and Drama, Julian Tryczyński mieszkał w Winchester w USA i był profesorem na tamtejszym Uniwersytecie, a Jacek Tosik-Warszawiak mieszkał w Islandii i pracował w szkole muzycznej w Borgarnes.

Pomysł założenia zespołu zakładał kontynuację tradycji znanego na całym świecie w latach 60. i 70. Tria Krakowskiego. Z pierwszymi koncertami trio wystąpiło w 1997 roku. Ma w swoim dorobku koncertowym występy w Polsce, Anglii, Niemczech i Kanadzie, a także trasy koncertowe w USA (1997, 1999, 2001, 2004), Islandii (2000, 2002, 2005) i Brazylii (2007, 2010) oraz udział w festiwalach muzycznych w Polsce, USA i Brazylii.

Dorobek płytowy obejmuje 5 płyt CD z 13 triami, od klasyki do muzyki współczesnej. Jedna z płyt otrzymała nominację do prestiżowej Nagrody Muzycznej „Fryderyk”. Koncerty Tria „Cracovia“ spotykały się zawsze z owacyjnym przyjęciem publiczności i entuzjazmem krytyki.

Obecnie zespół występuje z nowym skrzypkiem Wiesławem Kwaśnym, który jest profesorem tytularnym w Akademii Muzycznej w Krakowie.

PEŁEN PROGRAM KONCERTU

Słowa kluczowe: Atma, Zakopane, koncert
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję