Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar Logo

Pod choinkę 100 lat temu – opowieść o dawnych zabawkach

Pod choinkę 100 lat temu – opowieść o dawnych zabawkach

Kamienica Szołayskich im. Feliksa Jasieńskiego

pl. Szczepański 9, 31-011 Kraków
08.12.2018
sobota
11:00
bilety

Pod choinkę 100 lat temu – opowieść o dawnych zabawkach

Czy byliście świadkami sytuacji, kiedy dziecko patrzy na maszynę do pisania i pyta: „a co to?”. Czasem dzieci uzmysławiają nam, że codzienne przedmioty przeszyły już do historii. Porozmawiajmy zatem o tym, jak wyglądał świat sprzed 100 lat widziany oczami dziecka.
Początek XX wieku zapowiadał przemiany w różnych dziedzinach. Był początkiem nowoczesności. Zmieniał się świat, a zabawki odzwierciedlały te zmiany.

Prowadzenie: Marek Sosenko - twórca niezwykłej kolekcji dawnych zabawek podpowie Wam, kiedy powstał pierwszy samolot dla dzieci, czym różniły się lalki po 1900 roku od tych z poprzedniej epoki, kiedy powstał pierwszy miś pluszowy i czym bawiły się dzieci w Krakowie. Dowiecie się, jakich zabawek nie było w XIX wieku. Przełom XIX i XX wieku to początek ery nowożytnej zabawki. To właśnie wtedy producenci dostrzegli w dzieciach ważnego klienta, co spowodowało zapoczątkowanie przemysłu zabawkarskiego. Zabawki nowożytne odzwierciedlają największy rozwój techniki w historii cywilizacji i są jej miniaturowym portretem.

Spotkanie przeznaczone jest dla rodzin z dziećmi.
wstęp 5 zł
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję