Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart kir Calendar Calendar Calendar Logo

Płatnerz - tajemnice ginącego zawodu

Fragment napierśnika zbroi husarskiej, Polska, XVII/XVIII w., fot. Pracownia Fotograficzna MNK

Płatnerz - tajemnice ginącego zawodu

Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
09.03.2016
środa
18:00
wstęp wolny
Jak przez wieki zmieniały się metody produkcji broni białej i uzbrojenia ochronnego? Czym różni się zbroja bojowa od paradnej i luksusowej?

W ramach wykładu obędzie się także pokaz oryginalnych narzędzi i uzbrojenia.

Prowadzenie: Robert Stefanowski - płatnerz, bronioznawca, konserwator. Zajmuje się płatnerstwem od 1998 roku. Zaczynał w wojskowej pracowni metaloplastycznej we Wrocławiu, obecnie trudni się tym rzemiosłem zawodowo. Wykonuje wierne repliki militariów, specjalizuje się w uzbrojeniu orientalnym i husarskim. Jego dzieła znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych oraz muzealnych, takich jak: Muzeum Narodowe w Krakowie, Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie, Muzeum Ślusarstwa w Świątnikach Górnych, Gród w Byczynie, Zamek Piastowski w Raciborzu.

Wykład będzie tłumaczony na język migowy

Miejsce: sala audiowizualna U Samurajów w Gmachu Głównym MNK. 

Cykl wykładów "Akademia Bronioznawcy" jest wyjątkową okazją do spotkania z najlepszymi polskimi specjalistami w tej dziedzinie oraz bliższego poznania świata dawnej wojskowości.


ZOBACZ POZOSTAŁE WYKŁADY Z CYKLU

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję