Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Płatnerz - tajemnice ginącego zawodu

Fragment napierśnika zbroi husarskiej, Polska, XVII/XVIII w., fot. Pracownia Fotograficzna MNK

Płatnerz - tajemnice ginącego zawodu

MNK Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
09.03.2016
środa
18:00
wstęp wolny
Jak przez wieki zmieniały się metody produkcji broni białej i uzbrojenia ochronnego? Czym różni się zbroja bojowa od paradnej i luksusowej?

W ramach wykładu obędzie się także pokaz oryginalnych narzędzi i uzbrojenia.

Prowadzenie: Robert Stefanowski - płatnerz, bronioznawca, konserwator. Zajmuje się płatnerstwem od 1998 roku. Zaczynał w wojskowej pracowni metaloplastycznej we Wrocławiu, obecnie trudni się tym rzemiosłem zawodowo. Wykonuje wierne repliki militariów, specjalizuje się w uzbrojeniu orientalnym i husarskim. Jego dzieła znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych oraz muzealnych, takich jak: Muzeum Narodowe w Krakowie, Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie, Muzeum Ślusarstwa w Świątnikach Górnych, Gród w Byczynie, Zamek Piastowski w Raciborzu.

Wykład będzie tłumaczony na język migowy

Miejsce: sala audiowizualna U Samurajów w Gmachu Głównym MNK. 

Cykl wykładów "Akademia Bronioznawcy" jest wyjątkową okazją do spotkania z najlepszymi polskimi specjalistami w tej dziedzinie oraz bliższego poznania świata dawnej wojskowości.


ZOBACZ POZOSTAŁE WYKŁADY Z CYKLU