Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Państwo Matejkowie zapraszają na ryby

Państwo Matejkowie zapraszają na ryby

MNK Matejko

ul. Floriańska 41, 31-019 Kraków
28.08.2017
poniedziałek
18:00
bilety

Państwo Matejkowie zapraszają na ryby

Datę 28 sierpnia powinni zapisać w kalendarzach wszyscy wielbiciele dobrej kuchni i historycznej anegdoty. Tego dnia o godz. 18.00 w Domu Jana Matejki, oddziale Muzeum Narodowego w Krakowie przy ul. Floriańskiej 41, rozpocznie się kolejne już spotkanie z cyklu "O smaku ze smakiem", zainicjowanego przez MNK oraz Stowarzyszenie Małopolskie Dziedzictwo Smaku, tym razem pod hasłem "Ryby i kasze na polskim stole".
Smakowite wieczory w Domu Jana Matejki składają się z dwóch części. Podczas pierwszej kustosz Marta Kłak-Ambrożkiewicz zabiera gości w podróż do czasów mistrza, racząc ich anegdotami z życia rodziny Matejków i ich przyjaciół. W poniedziałek, 28 sierpnia, złożymy Państwu Matejkom wizytę w ich letnim dworku w Krzesławicach, poznamy ich rodzinne obyczaje, ulubionych gości oraz czwórkę dzieci: córki Helenę i Beatę oraz synów – Tadeusza i Jerzego. W drugiej części spotkania skosztujemy ryb, kasz i potraw przygotowanych według staropolskich receptur przez kuchmistrzów Małopolskiego Dziedzictwa Smaku pod okiem prezesa Jerzego Poznańskiego.

Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego prosimy o rezerwację pod adresem mailowym: rezerwacja@mnk.pl lub telefonem: 12 43 35 744 (w godz. 9:00–15:00 w dni powszednie).

Współorganizator

Słowa kluczowe: O smaku ze smakiem, Dom Matejki
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję