Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart kir Calendar Calendar Calendar Logo

Z krakowskiego Archiwum X - duch, kaplica i tafofobia - spacer

Cykl: Spacery
Z krakowskiego Archiwum X - duch, kaplica i tafofobia - spacer

Galeria Sztuki Polskiej XIX w. w Sukiennicach

Rynek Główny 3, 31-042 Kraków
14.09.2019
sobota
11:00
bilety

Cykl: Spacery
Z krakowskiego Archiwum X - duch, kaplica i tafofobia - spacer

Serdecznie zapraszamy na kolejny z naszych muzealnych spacerów. Tym razem zaczynamy w Galerii Malarstwa Polskiego XIX w. w Sukiennicach.
Duch króla, zakonnicy i jezuity. Klątwa, choroba i letarg. Nigdy nieotwarty grobowiec, cela zamknięta na dwie dekady i trumna na wieki wieków. Trzy sprawy, które wstrząsnęły Krakowem. Pełne mitów, ale także niewygodnych faktów i nierozwiązanych zagadek. Istnieje ciemna strona miasta, która żyje tylko w wawelskich dokumentach, sądowych aktach i starych archiwach.
W poprzednim wieku grono krakowskich naukowców postanowiło się przekonać, czy ręce króla sięgają zza grobu. W 1869 roku cała Europa z zapartym tchem śledziła proces zakonnic, które doprowadziły do jednego z największych skandali w historii Krakowa.W XVII wieku zmarł słynny jezuita. Do dzisiaj nikt nie może być pewny, czy trumna nie została zamknięta za szybko.

Prowadzenie: Łukasz Sarlej
Udział 10 zł, konieczna rezerwacja: rezerwacja@mnk.pl, tel. 12 43 35 744 ( w dni powszednie w godz. 9:00-16:00)
Słowa kluczowe: Spacer
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję