Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar Logo

Z krakowskiego Archiwum X - duch, kaplica i tafofobia - spacer

Cykl: Spacery
Z krakowskiego Archiwum X - duch, kaplica i tafofobia - spacer

Galeria Sztuki Polskiej XIX w. w Sukiennicach

Rynek Główny 3, 31-042 Kraków
14.09.2019
sobota
11:00
bilety

Cykl: Spacery
Z krakowskiego Archiwum X - duch, kaplica i tafofobia - spacer

Serdecznie zapraszamy na kolejny z naszych muzealnych spacerów. Tym razem zaczynamy w Galerii Malarstwa Polskiego XIX w. w Sukiennicach.
Duch króla, zakonnicy i jezuity. Klątwa, choroba i letarg. Nigdy nieotwarty grobowiec, cela zamknięta na dwie dekady i trumna na wieki wieków. Trzy sprawy, które wstrząsnęły Krakowem. Pełne mitów, ale także niewygodnych faktów i nierozwiązanych zagadek. Istnieje ciemna strona miasta, która żyje tylko w wawelskich dokumentach, sądowych aktach i starych archiwach.
W poprzednim wieku grono krakowskich naukowców postanowiło się przekonać, czy ręce króla sięgają zza grobu. W 1869 roku cała Europa z zapartym tchem śledziła proces zakonnic, które doprowadziły do jednego z największych skandali w historii Krakowa.W XVII wieku zmarł słynny jezuita. Do dzisiaj nikt nie może być pewny, czy trumna nie została zamknięta za szybko.

Prowadzenie: Łukasz Sarlej
Udział 10 zł, konieczna rezerwacja: rezerwacja@mnk.pl, tel. 12 43 35 744 ( w dni powszednie w godz. 9:00-16:00)
Słowa kluczowe: Spacer
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję