Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Z krakowskiego Archiwum X - duch, kaplica i tafofobia - spacer

Z krakowskiego Archiwum X - duch, kaplica i tafofobia - spacer

MNK Sukiennice

Rynek Główny 3, 31-042 Kraków
14.09.2019
sobota
11:00
bilety

Z krakowskiego Archiwum X - duch, kaplica i tafofobia - spacer

Serdecznie zapraszamy na kolejny z naszych muzealnych spacerów. Tym razem zaczynamy w Galerii Malarstwa Polskiego XIX w. w Sukiennicach.
Duch króla, zakonnicy i jezuity. Klątwa, choroba i letarg. Nigdy nieotwarty grobowiec, cela zamknięta na dwie dekady i trumna na wieki wieków. Trzy sprawy, które wstrząsnęły Krakowem. Pełne mitów, ale także niewygodnych faktów i nierozwiązanych zagadek. Istnieje ciemna strona miasta, która żyje tylko w wawelskich dokumentach, sądowych aktach i starych archiwach.
W poprzednim wieku grono krakowskich naukowców postanowiło się przekonać, czy ręce króla sięgają zza grobu. W 1869 roku cała Europa z zapartym tchem śledziła proces zakonnic, które doprowadziły do jednego z największych skandali w historii Krakowa.W XVII wieku zmarł słynny jezuita. Do dzisiaj nikt nie może być pewny, czy trumna nie została zamknięta za szybko.

Prowadzenie: Łukasz Sarlej
Udział 10 zł, konieczna rezerwacja: rezerwacja@mnk.pl, tel. 12 43 35 744 ( w dni powszednie w godz. 9:00-16:00)
Słowa kluczowe: Spacer
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję