Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar Logo

Osobiste spojrzenie na Henry'ego Moore'a i miasto z perspektywy społecznej - spacer w j. angielskim

Osobiste spojrzenie na Henry'ego Moore'a i miasto z perspektywy społecznej - spacer w j. angielskim

Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
01.06.2019
sobota
12:00 - 14:00
wstęp wolny

Osobiste spojrzenie na Henry'ego Moore'a i miasto z perspektywy społecznej - spacer w j. angielskim

Ważnym elementem koncepcji wystawy Henry’ego Moore’a w Muzeum Narodowym w Krakowie jest odkrywanie miasta. Nie przypadkiem wystawa ma cztery lokalizacje – w przestrzeniach publicznych czterech muzealnych oddziałów, tak wewnątrz gmachów, jak i na muzealnym placu, w ogrodzie i na dziedzińcu, znalazły się monumentalne i te bardziej intymne rzeźby brytyjskiego artysty. Nawiązują one dialog ze sobą, z miejscem i z miastem.
Zapraszamy do udziału w osobistych spacerach tropem Henry’ego Moore’a w Krakowie. Ich gospodarzami będą międzynarodowi studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego – pochodzący z różnych krajów i kultur, mający różne zainteresowania i doświadczenia. Podzielą się osobistymi odkryciami i własnym rozumieniem prac artysty. Pokażą, że nie trzeba być specjalistą w dziedzinie sztuki, aby dyskutować o sztuce, i że można to robić z szeregu różnych perspektyw.

Odbędą się trzy spacery po wystawie. Każdy będzie miał inny motyw przewodni. Każdy poprowadzi inna grupa studentów. Wszystkie spacery będą obejmować cztery lokalizacje wystawy.

Spacery po wystawie są realizowane w ramach kursu „Art. Throughout Europe” prowadzonego przez dr Katarzynę Jagodzińską w Instytucie Europeistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Miejsce spotkania: przed Gmachem Głównym Muzeum Narodowego
Słowa kluczowe: Henry Moore, Spacer
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję