Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Oprowadzanie tematyczne: Witraże Wyspiańskiego

Projekty witraży do Katedry na Wawelu na wystawie "Wyspiański", fot. Mirosław Żak - Pracownia Fotograficzna MNK

Oprowadzanie tematyczne: Witraże Wyspiańskiego

MNK Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
28.04.2018
sobota
12:00
bilety
Kościół Mariacki, Bazylika św. Trójcy, Dom Towarzystwa Lekarskiego, kościół Franciszkanów i Wawel - wszystkie te miejsca łączy osoba Stanisława Wyspiańskiego. Do każdego z nich Wyspiański pracował nad projektami witraży.
W części realizacja doszła do skutku, w innych przypadkach zatrzymała się na poziomie szkicu. Mimo to każdy z projektów można uznać za wybitny. Co składa się ich wyjątkowość i maestrię? O tym będziemy rozmawiać podczas zwiedzania.

Prowadzenie: Jolanta Bobala - absolwentka historii sztuki Instytutu Historii Sztuki UJ. Interesuje się przede wszystkim malarstwem przełomu XIX i XX wieku, fotografią oraz sposobami interpretacji obrazu. Współpracuje z Działem Edukacji MNK. Publikuje w Magazynie "Szum".


Wystawa Wyspiański prezentuje pełną kolekcję dzieł Stanisława Wyspiańskiego (1869-1907) zgromadzonych w MNK. Liczący blisko 900 pozycji inwentarzowych zbiór prac tego artysty, jednego z najwybitniejszych twórców polskich - malarza, rysownika, grafika, a także poety, dramatopisarza, scenografa i reformatora teatru, posiada bezprecedensową wartość artystyczną i nie znajduje analogii w żadnej innej kolekcji dzieł Wyspiańskiego w Polsce i za granicą.
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję