Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Oprowadzanie przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością wzroku

Oprowadzanie przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością wzroku

MNK Muzeum Czartoryskich

ul. Pijarska 15, 31-015 Kraków
17.03.2023
piątek
16:30
wstęp wolny

W trakcie spotkania w pałacu Muzeum Książąt Czartoryskich opowiemy o historii kolekcji książąt Czartoryskich i o jej założycielce księżnej Izabeli z Flemmingów Czartoryskiej. Omówimy pamiątki związane z historią Polski. Przedstawimy historię dwóch najsłynniejszych obrazów z kolekcji: Damy z gronostajem Leonarda da Vinci i Krajobrazu z miłosiernym Samarytaninem  Rembrandta. W trakcie spotkanie będziemy wykorzystywać elementy audiodeskrypcji i kopie edukacyjne wybranych eksponatów, w tym suknię Damy z gronostajem.

Informacje organizacyjne:

 

Miejsce: oprowadzanie odbędzie się w przestrzeni wystawy stałej w Muzeum Książąt Czartoryskich przy ulicy Pijarskiej 15

Termin spotkania: 17.03.2023 (w piątek).

Godzina rozpoczęcia: 16:30

Prowadzenie: Tomasz Kida

Cena: oprowadzanie jest bezpłatne

Rezerwacja: konieczna jest wcześniejsza rezerwacja miejsc, liczba miejsc jest ograniczona. Rezerwacje przyjmujemy od 1 marca. W celu rezerwacji prosimy pisać na adres rezerwacja@mnk.pl lub dzwonić pod numer 12 43 35 744. Rezerwacje telefoniczne przyjmujemy w dni powszednie, w godzinach 9:00 - 16:00.

 

Zapraszamy!

 

Projekt pn. „Kultura bez barier” realizowany jest w ramach Osi priorytetowej IV. Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa, w ramach Działania 4.3 Współpraca ponadnarodowa Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020.
Wartość grantu: 197 469,99 PLN

Celem projektu jest wypracowanie i wdrożenie nowego modelu zapewniania dostępności oferty i zasobów instytucji kultury dla osób z niepełnosprawnościami.

Więcej o projekcie: https://kultura-bez-barier.pfron.org.pl/informacje-o-projekcie/ 
Kontakt: dostepnosc@mnk.pl
Kierownik projektu: Iwona Parzyńska, iparzynska@mnk.pl, 609 430 129
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję