Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

poranek w muzeum: oprowadzanie kuratorskie po wystawie Powstanie styczniowe. W 160 rocznicę zrywu

poranek w muzeum: oprowadzanie kuratorskie po wystawie Powstanie styczniowe. W 160 rocznicę zrywu

MNK Sukiennice

Rynek Główny 3, 31-042 Kraków
26.01.2023
czwartek
10:30
To największe i najdłużej trwające polskie powstanie było końcem pewnej epoki w naszej historii. To kres romantyzmu, ale też ostatnia w XIX wieku próba wydźwignięcia się na niepodległość. Pomimo ogromnych strat, jakie poniosło społeczeństwo polskie w wyniku działań wojennych, represji, zsyłek i emigracji, idea walki o niepodległość przekazywana była kolejnym pokoleniom, które czerpały z niej natchnienie, i które ostatecznie doprowadziły w 1918 roku do odrodzenia Państwa Polskiego.

Prowadzenie:

Piotr Wilkosz –kurator wystawy "Powstanie styczniowe. W 160 rocznicę zrywu",  kustosz Kolekcji Militariów Muzeum Narodowego w Krakowie, autor wystaw "Legiony Polskie 1914–1918" i "Sztuka Legionów Polskich". W badaniach nad dawnym uzbrojeniem skupia się przede wszystkim na zagadnieniach dotyczących dawnej broni palnej od XVI do XX wieku oraz broni i barwie okresu I wojny światowej.

Ważne informacje:
  • dla seniorów,
  • czas trwania: do 1 godz,
  • cena: 1 zł,
  • miejsce: Galeria Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach, Rynek Główny 3, „Powstanie styczniowe. W 160 rocznicę zrywu”.
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję