Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

OpenArt – sztuka współczesna dla wszystkich

OpenArt – sztuka współczesna dla wszystkich

MNK Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
21.02.2017
wtorek
Od 21 lutego można instalować na swoje telefony i tablety aplikację OpenArt, przygotowaną w ramach projektu Sztuka współczesna dla wszystkich. Jednym z trzech muzeów, których kolekcje można lepiej poznać z pomocą aplikacji, jest Muzeum Narodowe w Krakowie.
Aplikacja OpenArt jest dostępna za darmo w Google Play i Apple Store. Ułatwia ona dostęp do dzieł sztuki wszystkim zwiedzającym, także osobom niewidzącym i niesłyszącym. Informacje dotyczące wybranych dzieł sztuki z Galerii Sztuki Polskiej Muzeum Narodowego w Krakowie, a także kolekcji Muzeum Narodowego w Warszawie i MOCAK są przedstawione w formie dźwiękowej, w postaci napisów w języku polskim i angielskim, w polskim języku migowym (PJM). Z aplikacji można korzystać w domu – przeglądając dzieła polskiej sztuki współczesnej, a także w samym muzeum, gdzie Open Art może zastąpić przewodnika. Program wykrywa dzieła znajdujące się w pobliżu i sugeruje odpowiedni opis, nagranie lub prezentację PJM. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwa jest integracja osób niewidzących i widzących, oraz niesłyszących i słyszących w codziennym obcowaniu ze sztuką współczesną.


Partnerzy projektu:
Instytut Technik Innowacyjnych EMAG,
Katedra do Badań nad Przekładem i Komunikacją Międzykulturową Uniwersytetu Jagiellońskiego, Instytut Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego, Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych, Ośrodek Przetwarzania Informacji, Muzeum Narodowe w Krakowie, Muzeum Narodowe w Warszawie, Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK, Fundacja Siódmy Zmysł, Centrum Transferu Technologii EMAG sp. z o.o.

Finansowanie: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Innowacje Społeczne, 2014-2016

Więcej informacji o aplikacji na stronie projektu www.openart.ibemag.pl oraz profilu FB projektu.
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję