Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Obiekty pamięci

fot. Karol Kowalik - Pracownia Fotograficzna MNK

Obiekty pamięci

MNK Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
21.10.2017
sobota
10:30 - 12:00
bilety
Jak w gąszczu przedmiotów i pamiątek odnaleźć historię przodków? Czy muzeum to dobre miejsce do przywoływania rodzinnych wspomnień? Zwiedzimy wystawę, na której odkryjemy dzieła wykonane w różnych mediach, każde z nich będzie dotyczyć dziedzictwa i przeszłości.
Dowiemy się, które z tych mediów plastycznych szczególnie umożliwia nam przenoszenie się w czasie do czasów naszych dziadków i prapradziadków. Podczas warsztatów stworzymy z wykorzystaniem fotografii obiekty, będące dekoracją wnętrz. Warsztaty w ramach cyklu Do 2xSZTUKAT to wyjątkowa okazja, by w sposób kreatywny ze sztuką spotkały się zarówno dzieci jak i towarzyszące im osoby dorosłe. Nad zadaniem plastycznym wszyscy uczestnicy pracują równocześnie, ale w dwóch oddzielnych grupach.
Uwaga: w warsztatach mogą uczestniczyć także osoby dorosłe, którym nie towarzyszą dzieci.


Prowadzenie:
Blanka Dudek - artystka, doktorantka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Absolwentka Wydziału Malarstwa oraz studiów podyplomowych w zakresie edukacji plastycznej. Prowadzi zajęcia artystyczne dla dzieci i dorosłych. Zajmuje się malarstwem i rysunkiem. Bierze udział w licznych wystawach, konkursach i plenerach.

Agnieszka Fluder - absolwentka Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Malarstwa w Pracowni Interdyscyplinarnej. Zajmuje się wideo, multimediami i działaniami w przestrzeni. Prowadzi zajęcia edukacyjne, tworzy, projektuje. Interesuje się łączeniem ruchu i dźwięku z działaniami plastycznymi, lubi odkrywać świat różnymi zmysłami równocześnie.

WAŻNE INFORMACJE:

  • Warsztaty dla dzieci (preferowany wiek: 7-10 lat) i dorosłych;
  • Wstęp: 10 zł od osoby;
  • Liczba miejsc ograniczona, konieczna rezerwacja: (12) 4335 744, rezerwacja@mnk.pl;
    podczas rezerwacji proszę podąć imię, nazwisko oraz wiek dziecka, a także nazwisko osoby dorosłej, która będzie uczestniczyła w warsztatach;
  • W warsztatach mogą uczestniczyć także osoby dorosłe, którym nie towarzyszą dzieci.