Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

O sztuce bycia z innymi. Warsztaty rękodzielnicze

O sztuce bycia z innymi. Warsztaty rękodzielnicze

MNK Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
25.11.2017
sobota
10:30 - 12:15
bilety
Lubicie odwiedzać nowe miejsca i uważacie, że odmienność jest wartością? W takim razie zapraszamy Was w podróż.
Będziemy rozglądać się za warsztatami tkackimi, pracowniami garncarskimi i zaglądać przez ramię plecionkarzom. Sprawdzimy, jak sztuka ludowa i rękodzieło różnią się od siebie w zależności od regionu, w którym powstały, i jak bardzo są związane z bogactwem kultur mniejszości narodowych i grup etnicznych zamieszkujących nasz kraj.


Warsztaty w ramach cyklu:
Skupieni na sztuce
Warsztaty o sztuce portretu, sztuce patrzenia i wielokulturowości. Podczas zajęć skupimy się nie tylko na dziełach, które przetrwały próbę czasu i są doskonale znane w świecie. Zastanowimy się także, czym jest sztuka w potocznym rozumieniu tego słowa, kiedy mówimy o sztuce życia lub sztuce rozmowy. Z jednej strony przyjrzymy się słynnej Damie z gronostajem oraz Zielnikowi Stanisława Wyspiańskiego, a z drugiej jednak poszukamy w naszej kulturze tego, co pozornie zwyczajne, regionalne i czasem zapomniane.

Prowadzenie: Izabela Lechowicz – absolwentka Wydziału Malarstwa ASP we Wrocławiu. Zajmuje się fotografią, prowadzi zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Założyła Światłoczułą – autorską pracownię plastyczno-fotograficzną. Lubi Beskid Niski.


Ważne informacje:

  • Warsztaty odbywają się w soboty w godz. 10.30–12.00.
  • Warsztaty odbywają się w wybranych Oddziałach Muzeum.
  • Wstęp: 80 zł – karnet za cały cykl zajęć; 20 zł – za jednorazowy udział w warsztatach.
  • Liczba miejsc w każdej grupie jest ograniczona; grupy mają charakter kameralny.
  • Warsztaty wymagają wcześniejszej rezerwacji: rezerwacja@mnk.pl (12) ) 4335 744 (czynne w dni powszednie w godz. 9.00–15.00)
  • W tytule maila prosimy wpisać: Rezerwacja 10+SZTUKA + tytuł cyklu lub konkretnego warsztatu.
  • W treści maila prosimy podać terminy warsztatów, imię i nazwisko oraz wiek dziecka.
  • Regulamin rezerwacji Muzeum Narodowego w Krakowie