Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

O smaku ze smakiem: spróbujemy dziczyzny i posłuchamy anegdot o Matejce

fot. Mateusz Szczypiński - Pracownia Fotograficzna MNK

O smaku ze smakiem: spróbujemy dziczyzny i posłuchamy anegdot o Matejce

MNK Matejko

ul. Floriańska 41, 31-019 Kraków
06.11.2017
poniedziałek
18:00
bilety
To już, niestety, ostatnie w tym roku spotkanie z cyklu „O smaku ze smakiem” w Domu Jana Matejki, oddziale Muzeum Narodowego w Krakowie. Za to dania, jakie przygotowuje do degustacji partner cyklu, Stowarzyszenie Małopolskie Dziedzictwo Smaku, będą naprawdę wyjątkowe.
6 listopada spróbujemy gęsiny, która według znawców kuchni najlepsza jest na świętego Marcina (11 listopada) oraz dań z dziczyzny, zgodnie z tradycją serwowanych na polskich stołach na święto myśliwych - hubertusa (3 listopada).

Czy były to smaki znane Janowi Matejce? – To się okaże podczas spotkania. Natomiast mogę obiecać, że słuchając opowieści o Czarnym Strzelcu przeniesiemy się do lasów Państwa Osmańskiego i dowiemy się, kim bym tajemniczy myśliwy, zaprzyjaźniony z Janem Matejką – mówi kustosz Domu Jana Matejki Marta Kłak-Ambrożkiewicz.

Spotkanie rozpocznie się w poniedziałek 6 listopada o godz. 18.00 w Domu Jana Matejki przy ul. ul. Floriańskiej 41. WSTĘP WOLNY! Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego prosimy o rezerwację pod adresem mailowym: rezerwacja@mnk.pl lub telefonem: 12 43 35 744 (w godz. 9:00–15:00 w dni powszednie).

Współorganizator

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję