Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

O smaku ze smakiem – czekoladowy zawrót głowy

fot. Bartosz Cygan - Pracownia Fotograficzna MNK

O smaku ze smakiem – czekoladowy zawrót głowy

MNK Matejko

ul. Floriańska 41, 31-019 Kraków
23.06.2017
piątek
18:00
wstęp wolny
Datę 23 czerwca powinni zapisać w kalendarzach wszyscy wielbiciele dobrej kuchni i historycznej anegdoty.
Tego dnia o godz. 18.00 w Domu Jana Matejki, oddziale Muzeum Narodowego w Krakowie przy ul. Floriańskiej, rozpocznie się spotkanie z cyklu "O smaku ze smakiem", zainicjowanego przez MNK oraz Stowarzyszenie Małopolskie Dziedzictwo Smaku.

Wieczory w Domu Jana Matejki składają się z dwóch części – podczas pierwszej kustosz Marta Kłak-Ambrożkiewicz zabiera gości w podróż do czasów mistrza, racząc ich anegdotami z życia rodziny Matejków i ich przyjaciół.

Druga część to degustacja historycznych potraw, przygotowanych przez kuchmistrzów Małopolskiego Dziedzictwa Smaku pod okiem prezesa Jerzego Poznańskiego. Tym razem wysłuchamy opowieści o tym, jak malarz, a zarazem głowa licznej rodziny udawał się po pomadki do Maurizio-Redolfiego i skosztujemy parzonej XIX-wiecznym sposobem kawy, czekoladek i innych deserów.

Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego prosimy o rezerwację pod adresem mailowym: rezerwacja@mnk.pl  lub telefonem: 12 43 35 744 (w godz. 9:00–15:00 w dni powszednie).

Współorganizator