Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart kir Calendar Calendar Calendar Logo

O smaku ze smakiem – czekoladowy zawrót głowy

fot. Bartosz Cygan - Pracownia Fotograficzna MNK

O smaku ze smakiem – czekoladowy zawrót głowy

Dom Jana Matejki

ul. Floriańska 41, 31-019 Kraków
23.06.2017
piątek
18:00
wstęp wolny
Datę 23 czerwca powinni zapisać w kalendarzach wszyscy wielbiciele dobrej kuchni i historycznej anegdoty.
Tego dnia o godz. 18.00 w Domu Jana Matejki, oddziale Muzeum Narodowego w Krakowie przy ul. Floriańskiej, rozpocznie się spotkanie z cyklu "O smaku ze smakiem", zainicjowanego przez MNK oraz Stowarzyszenie Małopolskie Dziedzictwo Smaku.

Wieczory w Domu Jana Matejki składają się z dwóch części – podczas pierwszej kustosz Marta Kłak-Ambrożkiewicz zabiera gości w podróż do czasów mistrza, racząc ich anegdotami z życia rodziny Matejków i ich przyjaciół.

Druga część to degustacja historycznych potraw, przygotowanych przez kuchmistrzów Małopolskiego Dziedzictwa Smaku pod okiem prezesa Jerzego Poznańskiego. Tym razem wysłuchamy opowieści o tym, jak malarz, a zarazem głowa licznej rodziny udawał się po pomadki do Maurizio-Redolfiego i skosztujemy parzonej XIX-wiecznym sposobem kawy, czekoladek i innych deserów.

Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego prosimy o rezerwację pod adresem mailowym: rezerwacja@mnk.pl  lub telefonem: 12 43 35 744 (w godz. 9:00–15:00 w dni powszednie).

Współorganizator

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję