Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

O czym pisała Olga Boznańska?

O czym pisała Olga Boznańska?

MNK Czapscy

ul. Piłsudskiego 12, 31-109 Kraków
22.11.2017
środa
18:00
wstęp wolny
W 1957 roku do Muzeum Narodowego w Krakowie trafiła, zgodnie z wola Olgi Boznańskiej jest spuścizna artystyczna znajdująca się do tego czasu w Paryżu.
Olga BoznańskaObok obrazów, rysunków, szkiców, utensyliów malarskich  i przedmiotów codziennego użytku do muzealnej kolekcji trafiły  listy pisane do artystki, a także jej korespondencja z matką, ojcem i siostrą. To dzięki niej poznajemy opinie Olgi Boznańskiej dotyczące kolejnych kroków jej edukacji malarskiej, to w niej artystka zdradza, choć niechętni swoje zapatrywania  i fascynacje artystyczne.

Prowadzenie: Urszula Kozakowska-Zaucha -  historyk sztuki, kustosz w Dziale sztuki  nowoczesnej w Muzeum Narodowym w Krakowie, autorka wystaw i opracowań  poświęconych sztuce polskiej XIX i XX wieku, m.in. Olgi Boznańskiej,  Jana Stanisławskiego, Jacka Malczewskiego.

Wstęp wolny.