Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

O chimerach i muzeach - krótka historia kolekcjonowania

fot. Jacek Złoczowski, Pracownia Fotograficzna MNK

O chimerach i muzeach - krótka historia kolekcjonowania

MNK Szołayscy

pl. Szczepański 9, 31-011 Kraków
12.03.2016
sobota
10:30
bilety
O kolekcjonerach - tych mniej i bardziej zwariowanych. Warsztaty dla dzieci w wieku 6-9 lat towarzyszące wystawie kolekcji Feliksa Jasieńskiego w Kamienicy Szołayskich.

Muzea wydają nam się czymś niezmiennym i tak starymi, jak przechowywane w nich przedmioty. Ale czy zawsze wyglądały tak samo? Kto je tworzył? Podczas warsztatów porozmawiamy o kolekcjonerach - tych mniej i bardziej zwariowanych, o muzeach i gabinetach osobliwości, o świecie z czasów, gdy nie było elektryczności, a podróże trwały miesiącami.

Prowadzenie: Anna Pichura

Wstęp: 10 zł
Prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc: rezerwacja@mnk.pl 
Czas trwania: 1,5 h.

Warsztaty odbywają się w cyklu "Z wizytą u kolekcjonera" towarzyszącym wystawie kolekcji Feliksa Jasieńskiego "Od Japonii do Europy. Rzeczy piękne i użyteczne"

Następne warsztaty SZTUKOMANIA odbędą się w sobotę, o godz. 10.30.

 

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję