Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar Logo
MUZEALNE ZPT-y: Pastel

MUZEALNE ZPT-y: Pastel

fot. Mirosław Żak - Pracownia Fotograficzna MNK

MUZEALNE ZPT-y: Pastel

Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
24.05.2018
czwartek
17:00 - 20:00
bilety
Autoportret, praktykowana przez artystów forma ukazania siebie, sięga często dużo głębiej niż odwzorowanie lustrzanego odbicia. Stanisław Wyspiański jest autorem wielu autoportretów odzwierciedlających kolejne etapy jego życia. Prace nie tylko ukazują powierzchowność zmieniającego się w czasie artysty, ale również stanowią jego wnikliwy portret psychologiczny.
Warsztaty rysunkowe mają na celu zachęcić uczestników do podjęcia próby sportretowania siebie samego przy użyciu pasteli. Technika ta pozwala na szybkie rozpoznanie podejmowanego tematu, zarówno w kontekście rysunkowym, jak i malarskim. Bogata paleta barw daje szansę na pełne ekspresji eksperymenty kolorystyczne. Uczestnicy będą mogli przygotować się do studium portretowego, w którym kluczowe jest poznanie anatomii i charakteru twarzy, jak również sposobu komponowania postaci.

Prowadzenie: Bartosz Węgrzyn - w 2009 roku ukończył z wyróżnieniem Wydział Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie pod okiem prof. Józefa Murzyna. Obecnie pracuje jako asystent prof. Andrzeja Zwolaka w Pracowni II Rysunku na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Stypendysta Chinese Scholarship Council oraz Socrates Erasmus. Autor licznych wystaw w kraju i za granicą.

Warsztaty z cyklu Muzealne ZPt-y.
koszt: 30 zł, konieczna rezerwacja: (12) 43 35 744, rezerwacja@mnk.pl
Słowa kluczowe: wartsztaty, Wyspiański
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję