Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Mozaika kultur

Hokusai Katsushika, Wielka fala w Kanagawa

Mozaika kultur

MNK Szołayscy

pl. Szczepański 9, 31-011 Kraków
28.11.2015
sobota
16:00 - 17:30
bilety
Jak odnaleźć porozumienie między różnymi kulturami? Czy sztuka może nam w tym pomóc? Spotkanie towarzyszące wystawie kolekcji Feliksa Jasieńskiego "Od Japonii do Europy. Rzeczy piękne i użyteczne".
"Laboratorium Manghhi" to cykl spotkań dla dorosłych, w czasie których zagłębimy się w "laboratorium" Feliksa Jasieńskiego. Jaką sztukę wybierał do swojej kolekcji Manggha? Po co ją zbierał? Czy dzisiaj zgodzilibyśmy się z jego poglądami? Przyglądając się eksponatom zgromadzonym na wystawie oraz czytając wypowiedzi samego Feliksa Jasieńskiego, spróbujemy zastanowić się wspólnie nad powyższymi pytaniami.

Prowadzenie: Filip Skowron - polonista i etnolog. Doktorant na Uniwersytecie Jagiellońskim. Wieloletni współpracownik Muzeum Narodowego w Krakowie. Miłośnik muzeów i Młodej Polski.

Wstęp: 10 zł, rezerwacja: rezerwacja@mnk.pl.

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję