Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

MNK na Międzynarodowych Targach Książki

MNK na Międzynarodowych Targach Książki

Muzeum Narodowe w Krakowie

25-28.10.2018
czwartek-niedziela
22. Międzynarodowe Targi Książki to święto literatury, na którym nie zabraknie również Muzeum Narodowego w Krakowie. Urszula Kozakowska-Zaucha, dr hab. Łukasz Gaweł, Jagoda Gumińska-Oleksy - tych związanych z MNK autorów będzie można spotkać na stoisku B49 w hali Dunaj EXPO Kraków.

Podczas spotkań z autorami ich książki będzie można kupić z 20-procentowym rabatem.

W piątek 26 października o godzinie 15:00 swoją książkę "Wyspiański. Na chęciach mi nie braknie" będzie podpisywał kulturoznawca, zastępca dyrektora MNK, dr hab. Łukasz Gaweł. Ta napisana w przystępny sposób, pięknie wydana biografia artysty, którego wystawę można oglądać w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Krakowie, jest jednym z hitów sprzedażowych Wydawnictwa MNK.

Sobota 27 października (godzina 10:00) to okazja do spotkania Urszuli Kozakowskiej-Zauchy, kuratorki wystawy "Kraków 1900". Ekspozycji tej towarzyszy wydawnictwo z popularnonaukowej serii MNK, również pod tytułem "Kraków 1900". Znajdziemy w nim m.in. charakterystykę prądów myślowych i artystycznych opisywanego okresu, obraz życia codziennego w epoce Młodej Polski, biografie tworzących wówczas artystów, ciekawostki. Przejrzysta szata graficzna oraz ponad 200 kolorowych ilustracji sprawiają, że czytanie tej książki to prawdziwa przyjemność – niezależnie od tego, czy czytelnik widział wystawę w Kamienicy Szołayskich.

Ostatniego dnia targów, 28 października o godzinie 11:00, MNK zaprasza starsze i młodsze dzieci na spotkanie z Jagodą Gumińską-Oleksy – autorką "Opowieści przedmiotów, czyli bajek podsłuchanych w muzeum". To zbiór baśni, zainspirowanych niezwykłą kolekcją Muzeum Narodowego w Krakowie. Ich autorką jest specjalistka od edukacji z MNK, w której głowie narodził się jeden z najpopularniejszych muzealnych cykli spotkań dla najmłodszych, zatytułowana właśnie „Opowieści przedmiotów”. Dziś niezwykłe, magiczne historie opisane przez panią Jagodę i zilustrowane przez Paulinę Wyrt można zabrać do domu w pięknie wydanej książce.

Targi Książki w Krakowie będą oczywiście okazją do przyjrzenia się z bliska i zakupu w korzystnych cenach innych muzealnych publikacji, np. katalogu otwartej niedawno wystawy "Mistrz i Katarzyna. Hans von Kulmbach i jego dzieła dla Krakowa".



Więcej informacji na: www.ksiazka.krakow.pl
oraz na fanpage’u: https://www.facebook.com/targi.ksiazki.w.krakowie/ 

Godziny otwarcia Targów w EXPO Kraków (ul. Galicyjska 9):

  • 25 października 2018 r. (czwartek) godz. 10:00-17:00
  • 26-27 października 2018 r. (piątek, sobota) godz. 10:00-19:00
  • 28 października 2018 r. (niedziela) godz. 10:00-17:00

Sprzedaż biletów: https://ekobilet.pl/targiwkrakowie

Targi Książki 2018

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję