Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Międzynarodowa konferencja i pokaz specjalny sztuki Chin

Międzynarodowa konferencja i pokaz specjalny sztuki Chin

MNK Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
08-11.06.2018
piątek-poniedziałek

Międzynarodowa konferencja i pokaz specjalny sztuki Chin

W dniach 8-11 czerwca w Krakowie odbędzie się 50. Jubileuszowa Konferencja Society for Asian and Comparative Philosophy (SACP) pod hasłem "Power and Creativity".
SACP jest uznanym towarzystwem naukowym o międzynarodowym zasięgu, działającym od 1968 r. Poprzednie edycje konferencji odbywały się w USA i Azji. W tegorocznej weźmie udział ponad 130 uczestników z 28 krajów - uczonych z Europy, Ameryki Północnej, Azji i Australii. W organizację wydarzenia włączyło się Muzeum Narodowe w Krakowie, a także inne krakowskie Instytucje: Uniwersytet Pedagogiczny, Muzeum Narodowe, Instytut Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ oraz Akademia Muzyczna.

8 czerwca o godz. 10.00 w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Krakowie zostanie otwarta specjalna prezentacja dzieł sztuki chińskiej z kolekcji sztuki dalekowschodniej MNK, dedykowana tematyce konferencji. Tzw. emblematy mandaryńskie czy XIX-wieczne chińskie malowidła na szkle będzie można oglądać bezpłatnie do niedzieli 10 czerwca.
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję