Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart kir Calendar Calendar Calendar Logo
Cykl: Spacery

Matka Boska - miłosierna opiekunka

Malarz marchijski, Maria Matka Miłosierdzia, 1494, olej na desce Rocca Demaniale w Gradarze

Cykl: Spacery
Matka Boska - miłosierna opiekunka

Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
16.07.2016
sobota
10:30
bilety
Spacer po Krakowie  towarzyszący wystawie "Maria Mater Misericordiae"
Matka Boska od wieków była najważniejszą orędowniczką chrześcijan. Pomagała w obliczu wojen, pożarów, epidemii. Wstawiała się za grzeszników i skazańców. Spacer poprowadzi nas szlakiem wizerunków maryjnych, które przez wieki zapewniały opiekę mieszkańcom miasta, do których modlono się w trudnych chwilach. Przedstawienia te są świadkami burzliwej historii Polski, ale równie często  przykładami ciekawych dzieł sztuki zachowanych w krakowskich kościołach.

Początek spaceru: Gmach Główny, al. 3 Maja 1

Wstęp: 10 zł
Spacer trwa trzy godziny - od 10.30 do 13.30 
Prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc: rezerwacja@mnk.pl, tel. 12 43 35 444 (czynne od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-15.00).

Prowadzenie: Anna Warzecha


Wszyscy uczestnicy spaceru otrzymają przygotowaną przez Dział Edukacji MNK mapę zawierającą opisy (autorstwa prof. Piotra Krasnego) i reprodukcje dziesięciu najważniejszych dzieł sztuki znajdujących się w Krakowie przedstawiających Matkę Boską Miłosierdzia. 

Szlakiem wizerunków Matki Boskiej Miłosierdzia - mapa


ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ NA INNE SPACERY PO KRAKOWIE
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję