Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Martwe natury z XVII w.

Malarz nieznany, włoski lub hiszpański, Martwa natura z serem i nożem, druga połowa XVII wieku; wł. MNK

Martwe natury z XVII w.

MNK Wyspiański

pl. Sikorskiego 6, 31-115 Kraków
18.05.2017
czwartek
17:30
wstęp wolny
Zapraszamy na spotkanie pt. "Martwe natury z XVII w., jako przykłady świetności tego gatunku malarstwa w epoce nowożytnej", które odbędzie się 18 maja, o godz. 17.30.
Malarz nieznany, włoski lub hiszpański, Martwa natura z serem i nożem, druga połowa XVII wieku; wł. MNKNa przykładzie kilku, wybranych martwych natur (niderlandzkich, włoskich, z Europy Środkowej, XVII stulecia - czasu najświetniejszego rozwoju gatunku), zobaczymy przemiany artystycznych koncepcji, jak też różne rozwiązania stosowane w odniesieniu do głównego tematu spotkania.

Podczas omawiania muzealnych obrazów, wyróżnimy odmienności charakterystyczne dla miejsca czy regionu ich powstawania, nie zapominając także o cechach specyficznych samych dzieł. Na spotkaniu z europejskimi martwymi naturami, min. podejmiemy próbę przypisania włoskiej "Martwej natury z serem, owocami i nożem" z EUROPEUM, wybitnemu artyście z Lombardii - Giacomo Cerutiemu.

Próby te wspierał będzie zaproszony gość – dr Dariusz Kacprzak z Muzeum Narodowego w Szczecinie, historyk sztuki specjalizujący się w zagadnieniach związanych z rozwojem i przemianami europejskiej nowożytnej martwej natury.

Prowadzenie: prof. dr hab. Juliusz A. Chrościcki, Filip Chmielewski (MNK);
zaproszony gość: dr Dariusz Kacprzak (Muzeum Narodowe, Szczecin).