Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar Logo

"Martwa" – problem malarski i fascynacje Józefa Czapskiego

"Martwa" – problem malarski i fascynacje Józefa Czapskiego

Pawilon Józefa Czapskiego

ul. Piłsudskiego 12, 31-109 Kraków
15.03.2017
środa
18:00
wstęp wolny
Wykład poświęcony będzie martwej naturze w twórczości i filozofii malarskiej Józefa Czapskiego.
Józef Czapski, Martwa naturaMartwa natura to jeden z podstawowych tematów w malarstwie europejskim – problem malarski, który w ciągu wieków był rozwiązywany w różny sposób.

O tym, czym była martwa natura dla Józefa Czapskiego, jakich miał mistrzów w tej trudnej dziedzinie i jak wyglądał rozwój jego twórczości w tym zakresie.

Prowadzenie: Światosław Lenartowicz - kustosz w Muzeum Narodowym w Krakowie, pracownik Działu Polskiego Nowoczesnego Malarstwa i Rzeźby. Autor m.in. wystawy monograficznej Zofii Stryjeńskiej. Zajmuje się sztuką polską okresu dwudziestolecia międzywojennego, szczególnie artystów z kręgu krakowskich Formistów.
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję