Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Mamy Niepodległą!

Mamy Niepodległą!

MNK Sukiennice

Rynek Główny 3, 31-042 Kraków
14.11.2021
niedziela
bilety
Narodowe Święto Niepodległości zostało ustanowione na pamiątkę jednego z najradośniejszych wydarzeń w historii Polski, którego współtwórcą był Józef Piłsudski. Zachęcamy do spędzenia tego dnia w optymistycznej i życzliwej atmosferze, do dzielenia się radością z bliskimi bez względu na poglądy, wiek czy miejsce zamieszkania. Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku wraz z partnerami z całej Polski, zapraszają do udziału w pocztówkowej akcji społecznej „Mamy Niepodległą!”.

Zapraszamy do udziału w akcji społecznej! Organizujemy ją we współpracy z Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku -
W ramach tej akcji w Dzień Otwartych Drzwi wszyscy odwiedzający Muzeum mogą zaopatrzyć się w pocztówki,
które można wysłać bezpłatnie pocztą tradycyjną do swoich bliskich i znajomych na terenie Polski.
Kartki mają nadrukowane znaczki pocztowe i nie wymagają dodatkowej opłaty pocztowej, pocztówki ważne są do 30 listopada wyłącznie na terytorium Polski
Narodowe Święto Niepodległości zostało ustanowione na pamiątkę jednego z najradośniejszych wydarzeń w historii Polski, którego współtwórcą był Józef Piłsudski.
Zachęcamy do spędzenia tego dnia w optymistycznej i życzliwej atmosferze, do dzielenia się radością z bliskimi bez względu na poglądy, wiek czy miejsce zamieszkania..
Pocztówkowe wyznanie w stylu retro ma ponadczasową symbolikę: niesie z oddali szczere wyrazy pamięci i miłe pozdrowienia.
Wystarczy odwiedzić punkt dystrybucji kartek, wybrać interesujący wzór, wpisać życzenia i wysłać. Pocztówką,
która zmniejsza dystans między nadawcą a odbiorcą, promujemy radosne świętowanie uwalniające pozytywne emocje od Bałtyku do Tatr! Razem świętujmy, że MAMY NIEPODLEGŁĄ!


Miejsce:
Galeria Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach
Westybul I piętro

Termin:
14.11.2021

Akcja bezpłatna


Jak co roku udostępniamy bezpłatne okolicznościowe kartki pocztowe z nadrukowanymi znaczkami elektronicznymi (ważne do 30 listopada wyłącznie na terytorium Polski), które nie wymagają dodatkowej opłaty pocztowej. Pocztówkowe wyznanie w stylu retro ma ponadczasową symbolikę: niesie z oddali szczere wyrazy pamięci i miłe pozdrowienia. Wystarczy odwiedzić punkt dystrybucji kartek, wybrać interesujący wzór, wpisać życzenia i wysłać. Pocztówką, która zmniejsza dystans między nadawcą a odbiorcą, promujemy radosne świętowanie uwalniające pozytywne emocje od Bałtyku do Tatr! Razem świętujmy, że MAMY NIEPODLEGŁĄ!

Osoby, które nie mogą odwiedzić punktów dystrybucji lub wolą nowoczesne rozwiązania mogą elektronicznie nadać pocztówkę papierową, więcej na stronie Mamy Niepodległą! 2021 – Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku (muzeumpilsudski.pl).

Każdego roku przygotowywane są trzy nowe projekty kartek, a autorami wzorów tegorocznej edycji są:

Karol Banach – artysta grafik i ilustrator regularnie publikujący prace w prestiżowych magazynach polskich i zagranicznych oraz w książkach. Projektuje plakaty i kreacje reklamowe dla globalnych marek i znaczących instytucji. Sam o siebie mówi, że jest chłopakiem z ołówkiem i kredkami. Jego twórczość była prezentowana na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych, a także jest doceniana w najróżniejszych konkursach (np. nagroda główna Polish Graphic Design Awards w kategorii ilustracji książkowej, 2017). Wypracował rozpoznawalną kreskę i chętnie prezentuje świat w sposób nieco abstrakcyjny – wszystko to czyni jego prace charakterystycznymi.

Magda Beneda – graficzka z wykształcenia (ogólnopolska nagroda za najlepszy dyplom), malarka z pasji, a z wyboru także blogerka opisująca swoją artystyczną stronę życia. Mieszkanka i miłośniczka Gdańska (tu ukończyła ASP), choć to na południu Francji dwie dekady temu zainspirowałam się specyficzną, słoneczną barwą. Od tego czasu jej prace charakteryzuje intensywna, pastelowa kolorystyka i miękkie linie. Prace malarskie prezentowała na wystawach w Polsce i zagranicą. Swoją pozytywną sztukę pełną słonecznego ciepła przenosi także na ilustracje i rękodzieła użytkowe (porcelana, tkaniny) współpracując m.in. z polskimi markami o długich tradycjach.

Ksenia Kononenko – zdobywczyni drugiego w historii polskiej reklamy Lwa w konkursie w Cannes i wielu innych prestiżowych nagród międzynarodowych. Pracowała jako dyrektor kreatywna w agencjach reklamowych w Polsce, ale także na Łotwie, Rosji i w Azji Centralnej. Uczyła się malarstwa, grafiki, liternictwa, historii sztuki i fotografii. Efekty swojej szerokiej pracy twórczej prezentowała na ponad dwudziestu wystawach zbiorowych i indywidualnych. Dzieła artystki znajdują się m.in. w zbiorach Neue Pinakothek w Monachium, Muzeum Unikatowej Książki Moskwa-Genewa i Muzeum Sztuki Współczesnej w Wiatce, a także w prywatnych kolekcjach w Europie, USA i Kanadzie.

 

Słowa kluczowe: mamy niepodległą, pocztówka
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję