Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart kir Calendar Calendar Calendar Logo

Magia kulis – w operowej charakteryzatorni

Magia kulis – w operowej charakteryzatorni

Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
22.11.2014
sobota
10:00 - 14:00
bilety

Magia kulis – w operowej charakteryzatorni

Zaaranżowana na kilka godzin charakteryzatornia opery pokaże kulisy pracy osób przygotowujących scenografię i kostiumy, wprowadzających w życie koncepcje scenografów i kostiumografów.

Zwiedzający będą mogli poznać ten etap kształtowania przestrzeni opery i zobaczyć namiastkę zaplecza operowego, gdzie artysta przeobraża się w bohatera scenicznego. Będzie niecodzienna okazja ku temu, by samemu przymierzyć kostium sceniczny lub zostać ucharakteryzowanym i odczuć bezpośrednio magię teatru. Opiekę nad każdym spotkaniem w operowej charakteryzatorni sprawować będą scenografowie związani ze sceną Opery Krakowskiej.

  • prowadzenie: Dorota Morawetz - scenograf i kostiumograf. Współpracuje z teatrami dramatycznymi, muzycznymi i operowymi. Jest autorką scenografii i kostiumów do spektakli teatralnych i telewizyjnych oraz filmu. Zrealizowała setki kostiumów do produkcji o charakterze musicalowym (Opera za trzy grosze, Kabaret, Evita w Teatrze Rozrywki w Chorzowie) i operowym (Zemsta nietoperza w Teatrze Wielkim w Poznaniu, Cyrulik sewilski w Gliwickim Teatrze Muzycznym). Z Operą Krakowską współpracowała przy realizacji Don Giovanniego w 1997 oraz przy Napoju miłosnym w Operze Krakowskiej w 2012. Kostiumy do tego ostatniego spektaklu są efektem kolejnej już współpracy z reżyserem Henrykiem Baranowskim, z którym zrealizowała także Burzę Szekspira w Teatrze im. Wołkowa w Jaroslawiu w Rosji (marzec 2012). Jej prace były nagradzane; ostatnio na Festiwalu "Dwa Teatry" – Sopot 2009 zdobyła nagrodę, wspólnie z Jackiem Ukleją, za scenografię do spektaklu TVP Kwatera bożych pomyleńców, w reż. Jerzego Zalewskiego. Zajmuje się także projektowaniem kolekcji mody w oparciu o autorskie techniki recyklingu. Prezentowała je na pokazach i konkursach zdobywając nagrody. Od wielu lat prowadzi zajęcia z historii haute couture oraz z projektowania ubioru i kostiumu teatralnego m.in. w Krakowskiej Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU, w warszawskiej MSKPiU, a także na kulturoznawstwie w Wyższej Szkole Filozoficzno-Pedagogicznej IGNATIANUM.

 

Warsztaty w przestrzeni wystawy.

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję