Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart kir Calendar Calendar Calendar Logo

Ławki flizowane, czyli dizajn po krakosku

Ławki flizowane, czyli dizajn po krakosku

Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
23.06.2018
sobota
13:30
wstęp wolny
Weź udział warsztatach układania mozaiki łamanej z płytek ceramicznych - pomóż stworzyć ławkę dla Muzeum Narodowego w Krakowie – zostaw swój ślad w przestrzeni miasta! I zdobądź atrakcyjne nagrody.
Przygotowane wspólnymi siłami ławki staną przed Muzeum Narodowym w Krakowie.

Ławki będą dekorowane przez amatorów i profesjonalistów – architektów, projektantów wnętrz oraz studentów trzech krakowskich uczelni – Akademii Sztuk Pięknych, Akademii Krakowskiej im A. Frycz-Modrzewskiego oraz Krakowskich Szkół Artystycznych. Jeżeli jesteś profesjonalistą, należącym do którejś z tych grup – zgłoś się do reprezentacji – poprzez swoją uczelnię lub bezpośrednio do firmy MAXFLIZ (bartosz.glowacki@max-fliz.pl). Jeżeli jesteś amatorem i po prostu chcesz wziąć udział w warsztatach – przyjdź na plac przed Muzeum.

W ramach wydarzeń towarzyszących wystawie "Z drugiej strony rzeczy. Polski dizajn po roku 1989", 23 czerwca 2018 roku odbędą się w Muzeum Narodowym w Krakowie, warsztaty, podczas których powstaną ławki inspirowane pracami Gaudiego w parku Guell.

W wydarzeniu weźmie udział pięć twórczych zespołów – po jednym z każdej zaproszonych szkół wyższych, jedna drużyna architektów MAXFLIZ oraz jeden zespół otwarty, do którego będzie mógł dołączyć każdy – nie biorąc udziału w konkursie. Każdy z zespołów będzie dysponował jedną ławką, którą będzie należało udekorować mozaiką z łamanych płytek ceramicznych. Bazą ławki będzie konstrukcja z płyt budowlanych WIM Platte.

Zespoły profesjonalne będą miały za zadanie stworzyć projekt, a następnie zrealizować go, wykorzystując dostępny materiał – płytki ceramiczne w różnych kolorach. Zespół amatorów będzie realizował przygotowany wcześniej projekt, który nie będzie brał udziału w konkursie.

Warsztaty będą trwały od 13.30 do 18.00. Dla zespołów profesjonalnych, warunkiem uczestnictwa w konkursie będzie pokrycie całej ławki mozaiką, do godziny 18.

Po ukończeniu ławek, zostaną one sfotografowane, zdjęcia zostaną w ciągu 48 h umieszczone na fanpage’u firmy MAXFLIZ, gdzie przez tydzień zostaną poddane ocenie internautów. Ławka, która zdobędzie największą liczbę lajków zostanie uznana za zwycięską, a jej twórcy otrzymają nagrody, z których najcenniejsze to 5 foteli Diego w pokryciu wybranym przez przyszłych właścicieli (z zaproponowanej gamy).


Organizatorzy zapewniają narzędzia, materiały do ułożenia mozaiki, wsparcie techniczne oraz namioty, na wypadek niepogody. Organizatorzy ostrzegają, że uczestnictwo w warsztatach może wiązać się z zanieczyszczeniem odzieży zaprawą klejową. W warsztatach uczestniczyć mogą osoby pełnoletnie lub niepełnoletnie, ale pod opieką osoby dorosłej.


Wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymają bezpłatne bilety wstępu na wystawę "Z drugiej strony
rzeczy. Polski dizajn po 1989 roku" prezentowaną w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego
w Krakowie, al. 3 Maja 1. Bilety uprawniają do jednorazowej wizyty na wystawie do końca jej
trwania, tj. do 19 sierpnia 2018 roku. Dodatkowo członkowie zwycięskiej grupy otrzymają katalog z wystawy polskiego dizajnu.

Wszelkie dodatkowe informacje można otrzymać, kontaktując się pod adresem konkurs.krakow@max-fliz.pl
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję