Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Laur Krakowa XXI wieku dla Zofii Gołubiew

Laur Krakowa XXI wieku dla Zofii Gołubiew

Muzeum Narodowe w Krakowie

29.05.2015
piątek
Dyrektor Muzeum Narodowego w Krakowie Zofia Gołubiew została laureatką nagrody Laur Krakowa XXI wieku przyznawanej przez reprezentantów trzech środowisk: nauki, sztuki i biznesu.
Odebrała ją w piątek 29 maja z rąk Prezes Kapituły Anny Zabdyr-Jamróz oraz Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego, podczas uroczystej gali, która odbyła się w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa.

W uzasadnieniu Kapituły czytamy: Zofia Gołubiew otrzymała Laur Krakowa XXI wieku za tworzenie przestrzeni społecznej, inspirującej do poszukiwania źródła wartości w harmonii i pięknie, współpracy różnorodnych środowisk. Wyrażamy podziękowanie dla muzealnika przenoszącego kulturę przeszłości, teraźniejszości w przyszłość nauki, sztuki i biznesu.

- To wspaniałe wyróżnienie pozwala nam honorować wybitne, związane z Krakowem osobowości – ludzi, którzy poprzez własne wysiłki, ale też poprzez owocną współpracę z różnymi środowiskami – pomnażają dziedzictwo intelektualne miasta. I sprawiają, że Kraków jako liczący się ośrodek życia kulturalnego i naukowego – wkracza w XXI wiek. Tak jak od lat czyni to dyrektor Muzeum Narodowego w Krakowie, pani Zofia Gołubiew. Działanie na styku kultury i biznesu jest bardzo delikatną kwestią. Szczególnie więc chciałbym podkreślić zasługi pani dyrektor - jej wielkie zaangażowanie i wspaniałe efekty pracy - powiedział podczas uroczystości Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.Nagroda "Laur Krakowa XXI wieku" przyznawany jest od 2001 r. To autorski projekt Anny Zabdyr-Jamróz. Ideą nagrody jest tworzenie i utrzymywanie relacji porozumienia i współpracy między różnymi środowiskami, bo tylko w taki sposób społeczeństwo czerpie pełny wymiar z osiągnięć wszelkich dziedzin i zachowuje naturalną równowagę w życiu jednostek.

Zobacz także: Dyrektor MNK
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję