Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Kwadratowe oczy

Kwadratowe oczy

MNK Szołayscy

pl. Szczepański 9, 31-011 Kraków
18.03.2017
sobota
10:30 - 12:15
bilety
Jak na świat patrzą komputery i roboty? Co widzi teleskop, a co kamera endoskopowa? Od kogo (i czego) właściwie uczymy się patrzeć?
W trakcie warsztatów spróbujemy wzorem awangardowych artystów i artystek zastanowić się, jak rozwój technologiczny inspiruje nas do innego patrzenia na świat i nas samych i jaki ma wpływ na sztukę. Opracujemy też alternatywną trasę zwiedzania wystawy Potęga awangardy dla bardzo małych robotów.

Miejsce: Kamienica Szołayskich / wystawa "Potęga awangardy"

Prowadzenie: Anna Pichura i Agnieszka Fluder

  • Wstęp: 20 zł - jednorazowy udział w warsztatach, 80 zł - karnet za cały cykl zajęć
  • Prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc: rezerwacja@mnk.pl (czynne w dni powszednie w godz 9.00 - 16.00).

"O gustach się nie dyskutuje? Na styku sztuki, mody i designu" to seria spotkań z cyklu "10+ Sztuka" (dla dzieci w wieku 10 -13 lat).

Co nam się podoba i dlaczego? Jak sposób, w jaki ludzie patrzą na swoje otoczenie, przekłada się na przedmioty, które wytwarzają? Czy z japońskiego wachlarza da się odczytać jaką filozofią kierował się jego twórca? Czego o marzeniach i ambicjach dawnych mieszkańców Polski dowiadujemy się, przyglądając się sukniom i żupanom? W trakcie warsztatów z cyklu 10 + skupimy się na strojach i wytworach rzemiosła artystycznego.

Anna Pichura – artystka wizualna, pedagożka, studentka Środowiskowych Studiów Doktoranckich na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Organizatorka wystaw i wydarzeń artystycznych. Interesuje się sztuką współczesną, z naciskiem na działania w przestrzeni publicznej, wideo, performance i malarstwo.

Agnieszka Fluder – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Malarstwa w Pracowni Interdyscyplinarnej. Zajmuje się wideo, multimediami i działaniami w przestrzeni. Prowadzi zajęcia edukacyjne, tworzy, projektuje. Interesuje się łączeniem ruchu i dźwięku z działaniami plastycznymi, lubi odkrywać świat różnymi zmysłami równocześnie.

ZOBACZ POZOSTAŁE SPOTKANIA Z CYKLU 10+ SZTUKA

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję