Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Kurs tworzenia komiksu dla dorosłych - Szkicownik komiksowy

Fot. Mirosław Żak - Pracownia Fotograficzna MNK

Kurs tworzenia komiksu dla dorosłych - Szkicownik komiksowy

MNK Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
24.03.2018
sobota
14:30 - 17:30
bilety
Komiks składa się z fabuły i części graficznej. Podczas trzech godzin warsztatów każdy uczestnik skupi się wyłącznie na warstwie graficznej. Warsztaty połączą język sekwencyjności rysunków, jakim posługuje się komiks, z rysunkami z natury zawartymi w komiksowych kadrach o charakterze impresyjnym. Zadaniem każdego uczestnika pozostanie stworzenie graficznego układu kadrów na planszy, a następnie rozkładówki składającej się z dwóch sąsiadujących obok siebie plansz.
Prowadzenie: Krzysztof Gawronkiewicz – ilustrator, rysownik komiksów. Debiutował na łamach miesięcznika literackiego "Fantastyka". Zdobywca Grand Prix 1. Europejskiego Konkursu Komiksowego organizowanego przez telewizję Arte i wydawnictwo Glénat za komiks "Essence" do scenariusza Grzegorza Janusza. Publikował albumy komiksowe w kraju (m.in. seria "Mikropolis" do scenariusza Dennisa Wojdy) i za granicą (m.in. "L'Insurrection" do scenariusza Marzeny Sowy). Ilustruje książki (m.in. "Klub Auschwitz i inne kluby" Agnieszki Daukszy i "Bałwan w lodówce" Łukasza Gorczycy).


Wstęp: 30 zł, wymagana rezerwacja (rezerwacja@mnk.pl, 12 43 35 744)