Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar Logo
Księgozbiór Józefa i Marii Czapskich w Bibliotece MNK

Księgozbiór Józefa i Marii Czapskich w Bibliotece MNK

Na nieludzkiej ziemi ze zbioru Józefa Czapskiego

Księgozbiór Józefa i Marii Czapskich w Bibliotece MNK

Pawilon Józefa Czapskiego

ul. Piłsudskiego 12, 31-109 Kraków
17.05.2017
środa
18:00
wstęp wolny
W Bibliotece Muzeum Narodowego w Krakowie jest przechowywany liczący ponad 1500 woluminów książek i czasopism fragment księgozbioru Józefa i Marii Czapskich z Maisons Laffitte, przekazany Muzeum jako część spuścizny po artyście.
Na nieludzkiej ziemi ze zbioru Józefa CzapskiegoNa większości książek Czapski pozostawił ślady wielokrotnej lektury, w postaci kolorowych zakreśleń, komentarzy i wypisów. Na niektórych znalazły się rysunki artysty. Wiele z nich nosi dowody na to, że były podarunkami dla Józefa lub obojga rodzeństwa od przyjaciół i znajomych – europejskich intelektualistów, polskiej emigracji oraz działaczy opozycyjnych w Polsce.

Prowadzenie: Sabina Serafin – absolwentka bibliotekoznawstwa i informacji naukowej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Kustosz w Bibliotece Muzeum Narodowego w Krakowie, gdzie zajmuje się m.in. opracowaniem księgozbiorów artystów.
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję