Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Księgozbiór Józefa i Marii Czapskich w Bibliotece MNK

Na nieludzkiej ziemi ze zbioru Józefa Czapskiego

Księgozbiór Józefa i Marii Czapskich w Bibliotece MNK

MNK Czapscy

ul. Piłsudskiego 12, 31-109 Kraków
17.05.2017
środa
18:00
wstęp wolny
W Bibliotece Muzeum Narodowego w Krakowie jest przechowywany liczący ponad 1500 woluminów książek i czasopism fragment księgozbioru Józefa i Marii Czapskich z Maisons Laffitte, przekazany Muzeum jako część spuścizny po artyście.
Na nieludzkiej ziemi ze zbioru Józefa CzapskiegoNa większości książek Czapski pozostawił ślady wielokrotnej lektury, w postaci kolorowych zakreśleń, komentarzy i wypisów. Na niektórych znalazły się rysunki artysty. Wiele z nich nosi dowody na to, że były podarunkami dla Józefa lub obojga rodzeństwa od przyjaciół i znajomych – europejskich intelektualistów, polskiej emigracji oraz działaczy opozycyjnych w Polsce.

Prowadzenie: Sabina Serafin – absolwentka bibliotekoznawstwa i informacji naukowej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Kustosz w Bibliotece Muzeum Narodowego w Krakowie, gdzie zajmuje się m.in. opracowaniem księgozbiorów artystów.
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję