Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Książki są po to, aby ich używać - Biblioteka Wyspiańskiego

Muzeum Stanisława Wyspiańskiego, przestrzeń wystawy. Fot. Tomasz Markowski, Pracownia Fotograficzna MNK

Książki są po to, aby ich używać - Biblioteka Wyspiańskiego

MNK Wyspiański

pl. Sikorskiego 6, 31-115 Kraków
16.02.2022
środa
18:00
16 lutego 2022, o godz. 18:00 zapraszamy na wykład Haliny Marcinkowskiej i Sabiny Serafin: „Książki są po to, aby ich używać.” Biblioteka Stanisława Wyspiańskiego.
W niedawno otwartym Muzeum Stanisława Wyspiańskiego osobną salę przeznaczono na prezentację jego biblioteki. Malarz, poeta i „artysta książki” w swej pracy korzystał także ze zgromadzonego księgozbioru. Podczas spotkania przybliżymy dzieje tej kolekcji i rolę, jaką pełniła w twórczości artystycznej właściciela, czytelnika, który mówił o sobie: Mam passyją do książek i kocham się w książkach.


Halina Marcinkowska
Absolwentka bibliotekoznawstwa i informacji naukowej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Starszy kustosz w Bibliotece Muzeum Narodowego w Krakowie.
Sabina Serafin
Absolwentka bibliotekoznawstwa i informacji naukowej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Kustosz w Bibliotece Muzeum Narodowego w Krakowie, gdzie zajmuje się m.in. opracowaniem księgozbiorów artystów.

  • Miejsce: Muzeum Stanisława Wyspiańskiego, Plac Sikorskiego 6. Wykład będzie również transmitowany na naszym profilu na Facebooku.
  • Ilość miejsc na wykładzie w muzeum ograniczona, wymagana rezerwacja
    Rezerwacji można dokonać od 7 lutego 2022 w Centrum Informacji i Rezerwacji MNK: rezerwacja@mnk.pl lub tel. 12 43 35 744 (czynne od pon. do pt., w godz. 9:00–16:00).