Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Kruche obrazki

fot. Jacek Złoczowski, pracownia fotograficzna MNK

Kruche obrazki

MNK Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
18.09.2016
niedziela
12:00
bilety
Warsztaty malowania na szkle dla rodzin z dziećmi w wieku powyżej 6 lat.
Dawniej, niemal w każdej polskiej chacie można było spotkać Jej portret. Obrazki Najświętszej Panienki przystrojonej listkami, kwiatami i rozmaitymi wzorkami mieniły się jaskrawymi, czystymi barwami malowanymi wprost na szkle. Przy okazji wystawy poświęconej ikonografii Matki Boskiej Miłosiernej chcemy przypomnieć piękną, polską tradycję malowania obrazów na taflach szkła. Zapraszamy rodziny z dziećmi na warsztaty, w czasie których poznamy tajniki tej starej techniki malarskiej, popularnej wśród ludowych twórców. Opowiemy o historii malarstwa na szkle. Dowiemy się dlaczego artyści musieli być nieomylni i z jakiego powodu zaczynali pracę "od końca", a co najważniejsze spróbujemy swoich sił wykonując samodzielnie własny obrazek.

Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku powyżej 6 lat. W wypadku młodszych dzieci niezbędna pomoc osób dorosłych. 

Zajęcia odbywają się na wystawie "Maria Mater Misericordiae" oraz w sali edukacyjnej w Gmachu Głównym MNK i trwają dwie godziny: od 12.00 do 14.00.

Prowadzenie: Anna Malik – rzeźbiarka, absolwentka krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, zajmowała się ceramiką, malowała na szkle, desce i płótnie, projektowała witraże. Ma w swoim dorobku szereg wystaw, a także znaczących realizacji i projektów artystycznych. Prowadzi warsztaty dla dzieci, od lat współtworzy przedstawienie tradycyjnych jasełek krakowskich. Współpracowała z Muzeum Narodowym w Krakowie prowadząc warsztaty w Pałacu Biskupa Erazma Ciołka i Domu Józefa Mehoffera.

Wstęp: 15 zł od dziecka, cena biletu obejmuje również wstęp na wystawę.
Prosimy o wcześniejszą rezerwacja: rezerwacja@mnk.pl, tel. 12 43 35 444, czynne od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-15.00.
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję