Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Krakowska nekropolia – cmentarz Rakowicki

Cmentarz Rakowicki, aleja główna, fot. Zygmunt Put, CC BY-SA 4.0

Krakowska nekropolia – cmentarz Rakowicki

Muzeum Narodowe w Krakowie

Brama główna cmentarza (ul. Rakowicka 26)
03.11.2018
sobota
10:30
bilety
Spacer po cmentarzu Rakowickim upamiętniający postacie związane z Młodą Polską: artystów, artystki, muzy, mecenasów sztuki i wielu innych, którzy wówczas współtworzyli środowisko sztuki przełomu XIX i XX wieku.
Dlaczego Jan Matejko spoczywa na rozstaju dróg? Z kim dzieli grób Teofila Wyspiańska, żona Stanisława? Kto odnowił grobowiec Feliksa Jasieńskiego? Jak znaleźć grób Elizy Pareńskiej? W trakcie spaceru zwrócimy również uwagę na wybitne pomniki grobowe, które są dziełami takich artystów jak Xawery Dunikowski czy Wacław Szymanowski.

Spacer towarzyszący wystawom "Kraków 1900" oraz "Wyspiański"

Prowadzenie: Filip Skowron, Dominika Bartik-Osikowicz

wstęp 10 zł - BRAK WOLNYCH MIEJSC
SPRZEDAŻ BILETÓW OD 1.09.2018
Uwaga! Informujemy, że w razie rezygnacji z udziału w działaniu edukacyjnym koszty biletów zakupionych przez Internet nie podlegają zwrotowi.


Początek spaceru: Spotykamy się pod bramą główną cmentarza (ul. Rakowicka 26).
W trakcie spaceru nie zwiedzamy wystawy "Kraków 1900".

Słowa kluczowe: spacer, Kraków 1900
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję