Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Kraków obronny

Fort Kościuszko, 1915

Kraków obronny

MNK Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
30.11.2016
środa
18:00
wstęp wolny
W oparciu o materiały i zdjęcia archiwalne, autor przedstawi Kraków jako unikatowe miejsce na mapie europejskich fortyfikacji.

W Krakowie znajdują się cenne założenia obronne, których geneza sięga średniowiecza: Wawel, baszty obronne, mury klasztorów. Jest także miejscem, gdzie dawny system architektury obronnej uzupełniony został przez niespotykane nigdzie indziej na świecie założenie fortyfikacyjne złożone z pierścieni okalających miasto i tworzących Twierdzę Kraków.

Prowadzenie: Henryk Łukasik-  przewodnik turystyczny, specjalista zajmujący się historią Krakowa, szczególnie jego obronnością i dziejami fortyfikacji. Jeden z najlepszych znawców unikatowego założenia obronnego -Twierdzy Kraków, oraz autor kilku publikacji na ten temat. 

Cykl wykładów "Akademia Bronioznawcy" jest wyjątkową okazją do spotkania z najlepszymi polskimi specjalistami w tej dziedzinie oraz bliższego poznania świata dawnej wojskowości.

Miejsce: sala audiowizualna "U Samurajów" w Gmachu Głównym MNK, parter

Zobacz pozostałe wykłady z cyklu: 

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję