Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Konkurs Teraz Komiks! - do wygrania tablety

fot. Jakub Płoszaj - Pracownia Fotograficzna MNK

Konkurs Teraz Komiks! - do wygrania tablety

13.07.2018
piątek
Do 22 lipca w Gmachu Głównym MNK oglądać można wystawę "Teraz Komiks!" prezentującą oryginalne prace, wydawnictwa i przedmioty z lat 1871-2017, związane z komiksem w Polsce. Z tej okazji wraz z Gazetą Wyborczą przygotowaliśmy konkurs, który zainteresuje nie tylko pasjonatów sztuki i komiksów.

Zadaniem konkursowym jest narysowanie pracy, która będzie nawiązywać do co najmniej jednej postaci prezentowanej na wystawie "Teraz Komiks" w MNK.

Prace należy wysłać pocztą tradycyjną do krakowskiego oddziału redakcji Gazety Wyborczej na adres "GW" ul. Cystersów 9, 31-553 Kraków lub dostarczyć je osobiście. Kopertę z pracą konkursową podpiszcie Konkurs "Teraz Komiks". W środku, oprócz rysunku, dołączcie imię autora pracy oraz nazwę miejscowości, z której pochodzi. Prosimy także o podanie adresu e-mail – prześlemy potwierdzenie otrzymania zgłoszenia, a w razie wygranej – poinformujemy o sposobie odebrania nagrody.

Na zgłoszenia czekamy do 13 lipca – po tym terminie prac już nie przyjmujemy!


Kategorie konkursowe oraz nagrody ufundowane przez firmę Wacom:
Konkurs prowadzony jest w 3 kategoriach: dla dorosłych, młodzieży oraz dla dzieci.

Pierwsza kategoria, przeznaczona dla osób dorosłych, to "Mashup", czyli kreatywne połączenie dwóch lub więcej wątków z popkultury. W tej kategorii trzeba wykazać się nie tylko sprawnym warsztatem plastycznym, ale i pomysłowością.

Autora najciekawszej pracy nagrodzimy tabletem Intuos Pro M. Kolejną ciekawą pracę nagrodzimy tabletem Intuos S Bluetooth, a autora trzeciego miejsca obdarzymy tabletem Intuos S.

Druga kategoria to "Fanart", czyli własna wizja plastyczna znanego bohatera lub bohaterów komiksowych. Do udziału zapraszamy młodzież w wieku od 13 do 18 lat.
 
Zwycięzca w tej kategorii otrzyma tablet Intuos S Bluetooth, a autorów kolejno dwóch ciekawych prac nagrodzimy tabletem Intuos S.

Trzecia kategoria to również "Fanart", czyli własna wizja plastyczna znanego bohatera lub bohaterów komiksowych, ale tutaj do udziału zapraszamy dzieci do 13 roku życia. Jak w poprzednich kategoriach, i tutaj trzeba odnieść się do co najmniej jednej postaci prezentowanej na wystawie Teraz Komiks.
Uwaga, w tej kategorii uczestników musi zgłaszać rodzic (opiekun prawny).

Autora najlepszej pracy w tej kategorii nagrodzimy tabletem Intuos S Bluetooth. Dwie osoby z kolejno ciekawymi pracami otrzymają tablet Intuos S.


Na prace czekamy do 13 lipca, a po tym terminie Jury w składzie Andrzej Betlej – dyrektor Muzeum Narodowego w Krakowie; Aleksy Pawluczuk – senior WACOM Evangelist; Artur Wabik – kurator wystawy "Teraz Komiks!", artysta sztuk wizualnych, kurator, publicysta, badacz popkultury; Simeon Genew – graphic designer, ilustrator, malarz oraz Małgorzata Skowrońska – dziennikarka "Gazety Wyborczej" i kierownik działu kultury w krakowskim oddziale wybierze najlepsze prace i do 20 lipca ogłosi wyniki na stronie krakow.wyborcza.pl


***
Administratorem danych osobowych podanych przy zgłoszeniu udziału w konkursie jest Agora S.A. z siedzibą w Warszawie (00-732), ul. Czerska 8/10. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu przeprowadzenia konkursu, w tym wyłonienia zwycięzców i wyróżnionych, odpowiedzi na pytania związane z konkursem i rozpatrywania reklamacji; wydania nagród lub wyróżnień, dochodzenia lub obrony przed roszczeniami związanymi z Konkursem Pozostałe informacje o danych osobowych znajdziecie w regulaminie konkursu, dostępnym na stronie GW [PRZECZYTAJ].

Partner wystawy "Teraz Komiks", fundator nagród

Współorganizator konkursu

Słowa kluczowe: konkurs, WACOM
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję