Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Komunikat Muzeum Narodowego w Krakowie

fot. Mirosław Żak - Pracownia Fotograficzna MNK

Komunikat Muzeum Narodowego w Krakowie

Muzeum Narodowe w Krakowie

11.09.2015
piątek
W dniu 10 września 2015 r. w gabinecie Dyrektor Muzeum Narodowego w Krakowie Zofii Gołubiew odbyło się spotkanie poświęcone zainicjowaniu współpracy, związanej z przejęciem od 1 stycznia 2016 roku funkcji Dyrektora Muzeum przez dr hab. Andrzeja Betleja.
W spotkaniu, obok obecnego Dyrektora Muzeum Narodowego w Krakowie Zofii Gołubiew oraz powołanego na to stanowisko od 1 stycznia 2016 roku dr. hab. Andrzeja Betleja udział wzięli: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego - prof. dr hab. Małgorzata Omilanowska, Dyrektor Departamentu Dziedzictwa Kulturowego w MKiDN - Jacek Miler, Przewodniczący Rady Muzeum przy Muzeum Narodowym w Krakowie - prof. dr hab. Franciszek Ziejka, Zastępca Dyrektora Gabinetu Politycznego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Zastępcy Dyrektora Muzeum Narodowego w Krakowie: Marek Świca i Janusz Czop.

Minister Małgorzata Omilanowska podkreśliła dokonania kończącej swoja misję w Muzeum Dyrektor Zofii Gołubiew, w tym między innymi świetne wykorzystanie środków europejskich, dzięki którym zmieniło się oblicze Muzeum, po wieloletnich zaniedbaniach. Za osiągnięcia w pracy dla Muzeum Minister złożyła Dyrektor Gołubiew gorące podziękowania.

Wieloletni Przewodniczący Rady Muzeum przy Muzeum Narodowym w Krakowie - prof. dr hab. Franciszek Ziejka potwierdził świetną ocenę pracy Dyrektor Z. Gołubiew, wyrażoną w przemówieniu Minister Omilanowskiej, a ponadto podkreślił zasługi i profesjonalizm zbudowanej w Muzeum przez ostatnie lata grupy zastępców Dyrektora Muzeum. Mówił też o znaczeniu zaplanowanych przez Muzeum na najbliższe lata kluczowych projektów inwestycyjnych - przebudowy Gmachu Głównego i budowy Centrum Konserwacyjno-Magazynowego.

Minister Omilanowska przedstawiła dr. hab. Andrzeja Betleja, któremu z dniem 1 stycznia 2016 powierzyła funkcję Dyrektora MNK i poprosiła o zapoznanie go z działaniami, zadaniami i strukturą Muzeum, podkreślając w szczególności wagę zadań zaplanowanych na rok 2016, tj. wystawy dzieł z muzeów europejskich Maria. Mater Misericordiae, mającej towarzyszyć Światowym Dniom Młodzieży w Krakowie oraz zakończenia realizacji projektu „Budowa Pawilonu Józefa Czapskiego w Muzeum Narodowym w Krakowie”.

Powołany od 1 stycznia 2016 roku na stanowisko Dyrektora dr hab. Andrzej Betlej podziękował za okazane zaufanie, zadeklarował, że pracę w Muzeum Narodowym w Krakowie traktował będzie jako swoje najważniejsze zadanie i poprosił o pomoc we wdrożeniu w obowiązki w Muzeum.
Dyrektor Zofia Gołubiew podziękowała za przedstawione oceny jej dokonań dla Muzeum i pracy całej grupy zarządzającej, podkreśliła zasługi dla Muzeum jej poprzednika, Dyrektora Tadeusza Chruścickiego oraz zadeklarowała pomoc we wdrożeniu w obowiązki nowego Dyrektora Muzeum.


Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję