Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Kaligrafia arabska

fot. W.Jania

Kaligrafia arabska

Muzeum  im. Emeryka Hutten-Czapskiego

ul. Piłsudskiego 12, 31-109 Kraków
08.08.2015
sobota
11:00
bilety
Co to jest kaligrafia? Czy pismo może być sztuką? Spróbujemy swoich sił w tworzeniu znaków, które nie tylko informują, ale i tworzą fantastyczne dekoracje.
Prowadzenie:
Aleksandra Kijewska
– doktorantka w Instytucie Orientalistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zajmuje się językoznawstwem, a w szczególności zagadnieniami z zakresu składni porównawczej języka arabskiego i hebrajskiego. Kursy językowe kończyła m.in. w Damaszku oraz w Rzymie.

Anna Kowalczyk – studentka ostatniego roku krakowskiej arabistyki, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. W kręgu jej zainteresowań znajduje się literatura państw Zatoki. Swoje zainteresowania rozwijała m.in. podczas półrocznego stypendium w Arabii Saudyjskiej.

Ilość uczestników warsztatów dla dzieci ograniczona. Konieczna wcześniejsza rezerwacja: ebochnak@mnk.pl 

Wstęp: 15 zł

ZOBACZ POZOSTAŁE LETNIE WARSZTATY


Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję