Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Kalendarz świąt żydowskich

Jarmułka, XVIII/XIX w.

Kalendarz świąt żydowskich

MNK Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
17.05.2018
czwartek
10:15
bilety
Czy wiecie Państwo, jakie są najważniejsze święta w żydowskim roku liturgicznym? Albo ile jest początków roku w żydowskim kalendarzu?
Podczas spotkania odpowiemy sobie na te i wiele innych pytań, na przykład: Czym charakteryzują się święta pielgrzymie? Co różni święta religijne od historycznych? O co chodzi z liczeniem omeru? Dowiemy się, dlaczego święta żydowskie są ruchome w stosunku do kalendarza gregoriańskiego. Poznamy też najbardziej charakterystyczne przedmioty kultu związane z poszczególnymi świętami i dowiemy się, czym jest purimszpil, hamantasze, lulaw i zwyczaj Taszlich.

Prowadzenie: Kinga Migalska – historyczka sztuki, judaistka, doktorantka Wydziału Historycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zajmuje się historią sztuki żydowskiej, przede wszystkim losem architektury synagogalnej po II wojnie światowej w Polsce. Prowadziła kursy z zakresu kultury Żydów i architektury synagog w Polsce.

Wstęp: 1 zł

Słowa kluczowe: Rozmowy o,
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję