Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar Logo
IX Spotkania Krakowskie

IX Spotkania Krakowskie

IX Spotkania Krakowskie

Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
21.11.2014
piątek
18:00
wstęp wolny
Wykład Dominika Kuryłka, adiunkta MNK, o dużej międzynarodowej imprezie zrealizowanej w 1981 roku przez Marię Pinińską Bereś i Andrzeja Kostołowskiego w ówczesnym BWA. Podczas IX Spotkań Krakowskich po raz pierwszy został przeprowadzony Manifest Romantyczny Jerzego Beresia.

Fragment opisu autorstwa Jerzego Beresia:

"(...) Obok innych prac wystawiłem w Pawilonie BWA "Wózek Romantyczny" wykonany w 1975 r. Wózek był rzeźbą, ale zawierał, też dołączony do niego program manifestacji. Przez 6 lat wszelkie próby uzyskania zezwolenia na dokonanie na jakimś miejskim placu manifestacji nie dały rezultatu. Starania takie były czynione przez działaczy kultury w Krakowie, we Wrocławiu i Zielonej Górze, gdzie nie tylko nie uzyskano zgody na akcję, ale umieszczony na wystawie Wózek został zdjęty przez cenzurę."
(Jerzy Bereś, "Zwidy, Wyrocznie, Ołtarze", 12 II 1989)


Zapraszamy również na odtworzenie Manifestacji Romantycznej Jerzego Beresia, która planowana jest na 22 listopada br. od godziny 16.00 do 18.00 na Rynku Głównym w Krakowie.

ZOBACZ POZOSTAŁE WYKŁADY W CYKLU

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję