Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo
Cykl: Czwartki u Matejków - wykłady

Helena Modrzejewska w ikonografii epoki

Edward Nicz (1853-1916), Helena Modrzejewska

Cykl: Czwartki u Matejków - wykłady
Helena Modrzejewska w ikonografii epoki

MNK Matejko

ul. Floriańska 41, 31-019 Kraków
09.02.2017
czwartek
18:00
wstęp wolny
Ikonografia Heleny Modrzejewskiej (1840-1909) to ponad tysiąc fotografii, rycin, obrazów. Niezwykła ich ilość nawet jak na aktorkę tej rangi co Modrzejewska/Modjeska stanie się kanwą opowieści o życiu i twórczości największej polskiej szekspirystki.
Wykonane w atelier zdjęcia, ryciny prasowe i karykatury pozwolą na wskazanie podejścia Madame Heleny do sposobu kreowania i promowania własnej postaci w świecie teatru i poza nim, a jednocześnie umożliwią pokazanie stosunku aktorki do przedstawień wizualnych epoki.

Prowadzenie: Dr Alicja Kędziora – adiunkt w Zakładzie Zarządzania Kulturą Instytutu Kultury UJ, kieruje Pracownią Dokumentacji Życia i Twórczości Heleny Modrzejewskiej UJ, wiceprezes Fundacji dla Modrzejewskiej, jest pełnomocnikiem dyrektora Sinfonia Iventus.

Czwartki u Matejków - cykl spotkań w rodzinnym domu Matejków porusza zagadnienia związane z twórczością i życiem artysty w nawiązaniu do zbiorów Muzeum Narodowego w Krakowie.

Zobacz kolejne spotkania z cyklu

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję