Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart kir Calendar Calendar Calendar Logo

Gramy zmysłami – projektowanie zabawek uniwersalnych

Gramy zmysłami – projektowanie zabawek uniwersalnych

Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
18.08.2018
sobota
12:30
bilety

Gramy zmysłami – projektowanie zabawek uniwersalnych

Przyzwyczailiśmy się do tego, w jaki sposób postrzegamy otoczenie, nie zastanawiamy się, jak to jest nie widzieć, albo jak to jest, gdy widzi się za dużo, a wielość obrazów staje się problemem. Nie myślimy o tym, że nie wszyscy odbieramy to, co nas otacza, w jednakowy sposób.

Świat zewnętrzny dociera do nas głównie przez wzrok, ale wystarczy go "wyłączyć", by okazało się, że istnieje wiele innych bodźców, które mogą nam pomóc rozeznać się w świecie i sprawić radość. Na warsztatach spróbujemy "zobaczyć" świat w taki sposób, w jaki widzą go "inni". Wyostrzymy zmysły, zagramy w "niewidzialne" za pomocą kształtów i faktur, a na końcu zaprojektujemy zabawki uniwersalne, czyli takie, którymi mogą bawić się wszystkie dzieci.

Warsztaty dostosowane również dla dzieci z różnymi dysfunkcjami.

Warsztaty odbywają się w sobotę, 18 sierpnia o godz.: 10:30 oraz 12:30.

Preferowany wiek uczestników: 7+
Na każde pytanie dotyczące warsztatów odpowie koordynator spotkania Maria Masternak: mmasternak@mnk.pl


Prowadzenie:

  • Pani Jurek – to Magda Jurek i jej marka, specjalizująca się w projektowaniu oświetlenia, książek dla dzieci i zabawek, również dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Projektuje przedmioty niestatyczne, wychodzące poza stereotypową funkcję i pozwalające na interakcję. Lubi rzeczy z drugim dnem, które skłaniają do refleksji i pobudzają wyobraźnię. Konceptualne podejście do przedmiotu i upodobanie do koloru to wynik studiów malarskich projektantki na warszawskiej ASP. Działa w Stowarzyszeniu "Z Siedzibą w Warszawie", gdzie realizuje projekty z zakresu dizajnu społecznego.

  • Edyta Ołdak – absolwentka wydziału Malarstwa ASP w Warszawie. Doktorantka na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Graficzka, ilustratorka książek, również animatorka kultury. Założycielka Stowarzyszenia "Z Siedzibą w Warszawie" i jego prezeska, odpowiedzialna za programy edukacyjne i wizualną identyfikację działań. Zajmuje się również szkoleniami dla kadr kultury, uczy ewaluacji oraz tego, jak wykorzystywać wolne zasoby w samodzielnym tworzeniu wizualnych strategii organizacji społecznych.
Wstęp 15 zł od dziecka (dla opiekuna wstęp bezpłatny)
Opłaty dokonuje się w kasie Muzeum bezpośrednio przed zajęciami.
Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Rezerwacja: 12 43 35 744, rezerwacja@mnk.pl (czynne w dni powszednie w godz. 9.00–16.00).

Słowa kluczowe: Dizajn, polski dizajn
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję