Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar Logo

Gramy zmysłami – projektowanie zabawek uniwersalnych

Gramy zmysłami – projektowanie zabawek uniwersalnych

Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
18.08.2018
sobota
12:30
bilety

Gramy zmysłami – projektowanie zabawek uniwersalnych

Przyzwyczailiśmy się do tego, w jaki sposób postrzegamy otoczenie, nie zastanawiamy się, jak to jest nie widzieć, albo jak to jest, gdy widzi się za dużo, a wielość obrazów staje się problemem. Nie myślimy o tym, że nie wszyscy odbieramy to, co nas otacza, w jednakowy sposób.

Świat zewnętrzny dociera do nas głównie przez wzrok, ale wystarczy go "wyłączyć", by okazało się, że istnieje wiele innych bodźców, które mogą nam pomóc rozeznać się w świecie i sprawić radość. Na warsztatach spróbujemy "zobaczyć" świat w taki sposób, w jaki widzą go "inni". Wyostrzymy zmysły, zagramy w "niewidzialne" za pomocą kształtów i faktur, a na końcu zaprojektujemy zabawki uniwersalne, czyli takie, którymi mogą bawić się wszystkie dzieci.

Warsztaty dostosowane również dla dzieci z różnymi dysfunkcjami.

Warsztaty odbywają się w sobotę, 18 sierpnia o godz.: 10:30 oraz 12:30.

Preferowany wiek uczestników: 7+
Na każde pytanie dotyczące warsztatów odpowie koordynator spotkania Maria Masternak: mmasternak@mnk.pl


Prowadzenie:

  • Pani Jurek – to Magda Jurek i jej marka, specjalizująca się w projektowaniu oświetlenia, książek dla dzieci i zabawek, również dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Projektuje przedmioty niestatyczne, wychodzące poza stereotypową funkcję i pozwalające na interakcję. Lubi rzeczy z drugim dnem, które skłaniają do refleksji i pobudzają wyobraźnię. Konceptualne podejście do przedmiotu i upodobanie do koloru to wynik studiów malarskich projektantki na warszawskiej ASP. Działa w Stowarzyszeniu "Z Siedzibą w Warszawie", gdzie realizuje projekty z zakresu dizajnu społecznego.

  • Edyta Ołdak – absolwentka wydziału Malarstwa ASP w Warszawie. Doktorantka na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Graficzka, ilustratorka książek, również animatorka kultury. Założycielka Stowarzyszenia "Z Siedzibą w Warszawie" i jego prezeska, odpowiedzialna za programy edukacyjne i wizualną identyfikację działań. Zajmuje się również szkoleniami dla kadr kultury, uczy ewaluacji oraz tego, jak wykorzystywać wolne zasoby w samodzielnym tworzeniu wizualnych strategii organizacji społecznych.
Wstęp 15 zł od dziecka (dla opiekuna wstęp bezpłatny)
Opłaty dokonuje się w kasie Muzeum bezpośrednio przed zajęciami.
Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Rezerwacja: 12 43 35 744, rezerwacja@mnk.pl (czynne w dni powszednie w godz. 9.00–16.00).

Słowa kluczowe: Dizajn, polski dizajn
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję